strona główna | ważne informacje | ostatnio dodane | wejście do piko | kontaktinformacje ogólne  Jesteś w dziale informacje ogólne » Kształcenie » edukacja zdrowotna

informacje ogólne Spot profilaktyczny pt.: „Warto żyć”
Komenda Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zaprasza do zapoznania się ze spotem profilaktycznym pt: "Warto Żyć”, ukierunkowanym na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. „Warto Żyć”, to hasło skierowane przez młodych ludzi do swoich rówieśników i nie tylko, promujących bezpieczne zachowania pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego. Właśnie z myślą o tej grupie użytkowników dróg powstał w KWP w Bydgoszczy spot uświadamiający jak ważna jest rozwaga, rozsądek i wyobraźnia. To młodzi ludzie apelują o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w trzech odsłonach spotu:
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2023-03-17 12:45 / 11434    A. Nicpoń

informacje ogólne Uczeń bez próchnicy – program edukacyjno-profilaktyczny dla młodzieży
Ministerstwo Zdrowia realizuje program edukacyjno-profilaktyczny w zakresie próchnicy zębów. Jest on skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych z wybranych województw. Jego celem jest wzrost wiedzy na temat próchnicy i chorób jamy ustnej oraz sposobów ich zapobiegania. W ramach programu zostaną zrealizowane zajęcia edukacyjne oraz profilaktyczne badania stomatologiczne.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 1 liczba załączników 0 2022-06-24 13:17 / 10922    A. Nicpoń

informacje ogólne Film profilaktyczny "Mój błąd może kosztować ludzkie życie"
W ramach akcji "Nie zabijaj" policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy przy współpracy z Zakładem Karnym w Potulicach nagrali film profilaktyczny "MÓJ BŁĄD MOŻE KOSZTOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE!!!" skierowany głównie do kierujących pojazdami. Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu czy narkotykach wciąż jest dużym problem na polskich drogach.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2022-04-06 10:47 / 10765    A. Nicpoń

informacje ogólne Gala Nagrody "Złote Ogniwo" dla Profilaktyka Roku 2021 – zaproszenie do udziału online
Instytut Profilaktyki Zintegrowanej serdecznie zaprasza profilaktyków, wychowawców, nauczycieli, psychologów, pedagogów, samorządowców, rodziców i wszystkich, którym zależy na ochronie zdrowia psychicznego młodzieży, na ogólnopolską Galę Nagrody „Złote Ogniwo” dla Profilaktyka Roku 2021.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2022-02-22 14:31 / 10684    A. Wnorowski

informacje ogólne Film edukacyjny mający zapobiec rozprzestrzenianiu SARS-CoV-2
Fundacja Adamed, aby pomóc polskim uczniom zrozumieć obecną sytuację oraz przybliżyć im zasady zachowania, mające zapobiec rozprzestrzenianiu SARS-CoV-2, przygotowała specjalny film edukacyjny.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2020-12-11 11:50 / 9892    K. Mikulski

informacje ogólne Informacja o portalu pn. Ścieżki Zdrowia
Narodowy Fundusz Zdrowia informuje o portalu pn. Ścieżki Zdrowia dostępnego pod adresem sciezkizdrowia.nfz.gov.pl
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2020-12-10 11:12 / 9891    K. Mikulski

dla dyrektorów i samorządów Program „Polskie Nadzieje Olimpijskie”
Zapraszamy do udziału w IV edycji Programu „Polskie Nadzieje Olimpijskie”. Program „Polskie Nadzieje Olimpijskie” wspiera nie tylko organizacje, zrzeszenia oraz szkoły sportowe, ale również organizacje pozarządowe oraz podmioty zajmujące się organizacją zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży zdrowej oraz chorej i niepełnosprawnej. Wspomniane organizacje mogą składać wnioski o granty przyznawane w ramach „Polskich Nadziei Olimpijskich” do 30 kwietnia br.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2018-04-13 13:20 / 8085    K. Zaremba

dla nauczycieli Akcja „Prawa Pacjenta-dziecka w szkole”
Celem projektu jest zapoznanie uczniów szkół podstawowych z prawami pacjenta oraz pogłębienie ich wiedzy w temacie profilaktyki zdrowotnej i zachowań prozdrowotnych. Głównym założeniem jest przeprowadzenie lekcji w oparciu o przygotowane scenariusze o tematyce zdrowotnej. Scenariusze lekcji powstały na kanwie dwóch publikacji: „Mały pacjent – poradnik dla rodziców i personelu medycznego”, oraz „Kolorowa Książeczka Zdrowia” wydanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach projektu „Akademia NFZ”.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2018-03-09 13:52 / 7980    K. Zaremba

informacje ogólne Młodzieżowe Seminarium Ratownictwa „Zdążyć z pomocą”
Z myślą o bezpieczeństwie i edukacji we wtorek 4 kwietnia 2017 roku Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego było współorganizatorem wraz z Komendą Powiatową Policji w Inowrocławiu Młodzieżowego Seminarium Ratownictwa „Zdążyć z pomocą”.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 4 liczba załączników 0 2017-04-25 08:10 / 7197    K. Zaremba

informacje ogólne Interwencja nieprogramowa pt. "Profilaktyka chorób pasożytniczych - wszawica, świerzb, owsica"
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy uprzejmie informuje, że od 2014 r. na terenie miasta Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego realizowana jest interwencja nieprogramowa pt. "Profilaktyka chorób pasożytniczych - wszawica, świerzb, owsica". Przeedsięwzięcie to zostało pozytywnie ocenione przez koordynatorów biorących w nim udział.
liczba stron w artykule 3 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2016-03-04 09:02 / 6223    K. Mikulski


<<< nowsze informacje     [1]  2  3     starsze informacje >>>
© Copyright 2023 Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Projekt i opracowanie: ix.pl