strona główna | ważne informacje | ostatnio dodane | wejście do piko | kontakt
baza szkół i placówek oświatowych

kalendarium kuratora

oferty pracy dla nauczycieli

konkursy przedmiotowe kuratora

przykłady dobrych praktyw w szkole

Reforma edukacji

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Innowacje w edukacji

Podnoszenie jakości pracy szkół

Uczeń niepełnosprawny w szkole

Wspieranie rozwoju dzicka młodszego

Szkolnictwo Zawodowe

BIP biuletyn informacji publicznej

www.edupolis.pl
informacje ogólne  Jesteś w dziale informacje ogólne » Aktualności » Ostatnio dodane (30 dni)

dla dyrektorów i samorządów List Rzecznika Praw Dziecka z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka 2017
20 września już po raz czwarty obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju każdego młodego człowieka. Dzięki zaangażowaniu wielu z Was jego obchody stały się już piękną tradycją i przyczyniają się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 1 liczba załączników 0 2017-09-21 11:37 / 7490    M. Bazelak

dla dyrektorów i samorządów Ogólnokrajowa kampania informacyjno-edukacyjna
Od początku października 2017 roku na zlecenie Ministra Rozwoju i Finansów, Krajowa Administracja Skarbowa będzie prowadziła ogólnokrajową kampanię informacyjno-edukacyjną mającą na celu przeciwdziałanie nielegalnemu urządzaniu i prowadzeniu gier hazardowych, w tym w sieci Internet. W ramach kampanii planowane jest przeprowadzanie spotkań i innych działań (prezentacje, pogadanki, dystrybucja ulotek i plakatów), skierowanych do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, nauczycieli oraz rodziców.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2017-09-21 10:21 / 7486    M. Bazelak

informacje ogólne Jak wyobrażasz sobie pracę w wymarzonym zawodzie? Konkurs dla gimnazjalistów
Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu zaprasza wszystkich uczniów gimnazjów w województwie kujawsko-pomorskim do udziału w konkursie - Jak wyobrażasz sobie pracę w wymarzonym zawodzie? Przedsięwzięcie polega na napisaniu 10 zdań, na specjalnie przygotowanym formularzu, zawierających odpowiedź na temat tego, jak uczeń gimnazjum wyobraża sobie przyszłą pracę w wymarzonym zawodzie. Na zgłoszenia organizator czeka do 6 listopada br.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2017-09-21 08:07 / 7485    A. Borysiak

informacje ogólne Projekt „Niemiecki ma klasę”
Z nowym rokiem szkolnym ruszyła nowa edycja konkursu „Niemiecki ma klasę/Deutsch hat Klasse“. Klasa to miejsce, w którym nauczyciele i uczniowie spędzają większą część dnia. To miejsce nauki, ale nie tylko. To tutaj nawiązuje się przyjaźnie, dyskutuje, podejmuje decyzje. Klasa jest czymś więcej niż miejscem przekazywania wiedzy. Z tego powodu zainicjowano projekt „Niemiecki ma klasę”, którego istotą jest przekształcenie klasy, w której odbywają się lekcje języka niemieckiego, w przyjazną przestrzeń do nauki i pracy. Ten projekt to również doskonała okazja do motywowania uczniów do nauki tego języka - w działaniu, poprzez ruch i zabawę. Organizatorem konkursu jest Instytut Goethego. Projekt uzyskał certyfikat European Language Label, europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych, a patronat honorowy nad projektem przyjęła Minister Edukacji Narodowej. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 10 października 2017.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2017-09-21 08:06 / 7483    A. Borysiak

dla dyrektorów i samorządów "Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Z początkiem roku szkolnego 2017/2018 rozpoczęła się IX edycja "Akademii Bezpiecznego Puchatka", edukacyjnego programu skierowanego do uczniów I klas szkół podstawowych. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa dzieci w trzech obszarach: w domu, w szkole i w drodze do szkoły poprzez propagowanie prawidłowych zachowań jak również przekazanie bezpiecznych zasad korzystania z Internetu.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2017-09-21 07:49 / 7487    A. Nicpoń

informacje ogólne Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży "W HARMONII Z PRZYRODĄ"
Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży "W HARMONII Z PRZYRODĄ" Wdecki Park Krajobrazowy z siedzibą w Osiu zaprasza dzieci i młodzież w wieku szkolnym do udziału w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "W harmonii z przyrodą”.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 2 2017-09-21 07:36 / 7482    A. Nicpoń

dla dyrektorów i samorządów Warsztaty „NA TROPACH WŁASNEGO SERCA” dla wolontariuszy i tych którzy lubią pomagać
Zaproszenie do udziału w warsztatach „NA TROPACH WŁASNEGO SERCA” dla wolontariuszy i tych którzy lubią pomagać, które odbędą się podczas obchodów XXXVI TYGODNIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ W BYDGOSZCZY pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2017-09-20 10:00 / 7478    M. Bazelak

dla nauczycieli 7. Ogólnopolska Konferencja Uczestników i Sympatyków Programu ARISS w Polsce
Ogólnopolska Konferencja Uczestników i Sympatyków Programu ARISS w Polsce jest oficjalnym wydarzeniem towarzyszącym obchodom Światowego Tygodnia Przestrzeni Kosmicznej (ang. World Space Week). Ten okolicznościowy tydzień został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych rezolucją 54/68 z 6 grudnia 1999 roku.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2017-09-20 10:00 / 7479    M. Bazelak

dla dyrektorów i samorządów Raport pt. Nastolatki 3.0
Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy informuję, że Instytut Badawczy NASK opublikował raport pt. Nastolatki 3.0 . Raport ten zawiera wyniki badań, które dotyczą różnych aspektów aktywności uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Internecie.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2017-09-20 09:59 / 7480    M. Bazelak

informacje ogólne Zaproszenie na III Ogólnopolskie Mistrzostwa Polski „Geotyda 2017”
Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy informuje, że w dniu 7 października 2017 r. odbędą się III Ogólnopolskie Mistrzostwa Polski „Geotyda 2017” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i klas o profilu mundurowym, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę oraz umiejętności z zakresu geografii, biologii, historii oraz współpracy w grupie.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2017-09-19 15:21 / 7481    M. Bazelak


<<< nowsze informacje     1  2  3  4  5  6  7  8  9  [10]  11     starsze informacje >>>
© Copyright 2017 Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Projekt i opracowanie: ix.pl