strona główna | ważne informacje | ostatnio dodane | wejście do piko | kontakt
baza szkół i placówek oświatowych

kalendarium kuratora

oferty pracy dla nauczycieli

konkursy przedmiotowe kuratora

przykłady dobrych praktyw w szkole

Reforma edukacji

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Innowacje w edukacji

Podnoszenie jakości pracy szkół

Uczeń niepełnosprawny w szkole

Wspieranie rozwoju dzicka młodszego

Szkolnictwo Zawodowe

BIP biuletyn informacji publicznej

www.edupolis.pl
informacje ogólne  Jesteś w dziale informacje ogólne » Aktualności » Ostatnio dodane (30 dni)

dla nauczycieli XIV Konferencja "Informatyka w Edukacji"
Od wielu lat Konferencja ma na celu upowszechnianie, promocję i popularyzację prac naukowych, osiągnięć i planów oraz przykładów dobrej praktyki związanych z edukacją informatyczną i cyfryzacją szkół. Jest miejscem spotkań autorytetów z uczelni wyższych, instytucji związanych z edukacją informatyczną i nauczycieli. Dzięki temu pozwala w sposób naukowy i praktyczny rozważać różne aspekty zmian oraz określać ich znaczenie i konsekwencje w praktyce szkolnej. Konferencja odbędzie się w dniach 27-29 czerwca 2017 roku na UMK w Toruniu.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2017-05-05 14:21 / 7235    K. Mikulski

dla dyrektorów i samorządów Standard bezpieczeństwa online placówek oświatowych
Minister Administracji i Cyfryzacji w 2015 r. ogłosił konkurs pt. Działania na rzecz bezpiecznego korzystania z Internetu, który został skierowany do organizacji pozarządowych. Zadanie to wpisane było we współpracę międzyresortową pomiędzy Ministrem Edukacji Narodowej i Ministrem Administracji i Cyfryzacji w harmonogramie Rządowego programu na lata 2014-2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła”.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2017-05-05 14:19 / 7233    M. Bazelak

dla dyrektorów i samorządów Narzędzie informatyczne pn. "Kiermasz podręczników"
Ośrodek Rozwoju Edukacji zachęca do skorzystania z narzędzia informatycznego "Kiermasz podręczników" będącego jednym z elementów aplikacji "Podręczniki dla uczniów z niepełnosprawnościami". „Kiermasz podręczników” to narzędzie umożliwiające szkołom umieszczanie informacji o niewykorzystanych, zaadaptowanych podręcznikach oraz pozyskanie lub wypożyczenie wolnych egzemplarzy przez inne placówki. Aplikacja dedykowana jest szkołom, do których uczęszczają uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, wymagający dostosowanych podręczników. Umożliwia odbiorcom swobodne korzystanie z dostępnych na platformie zbiorów.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2017-05-05 14:19 / 7232    M. Bazelak

informacje ogólne Uroczystość 95-lecia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kruszwicy
21 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Wielkiego obchodzono jubileusz 95-lecia szkolnictwa zawodowego w Kruszwicy. Uroczystość uświetnili liczni zaproszeni goście, a wśród nich m.in.: Wojewoda Kujawsko-Pomorski – p. Mikołaj Bogdanowicz, Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego – p. Dariusz Kurzawa, Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty – p. Małgorzata Oborska
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 6 liczba załączników 0 2017-05-05 08:10 / 7229    K. Zaremba

informacje ogólne KONKURS PLASTYCZNY „RZECZPOSPOLITA PRAW CZŁOWIEKA. 25-LECIE EUROPEJSKIEJ KONWENCJI PRAW CZŁOWIEKA W POLSCE”
Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaprasza dzieci w wieku od 6 do 15 lat do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Rzeczpospolita Praw Człowieka. 25-lecie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka w Polsce”. Celem konkursu jest promocja praw i wolności chronionych Europejską Konwencją Praw Człowieka oraz zwiększenie zainteresowania dzieci wiedzą na temat praw człowieka we współczesnym świecie. Prace biorące udział w konkursie powinny obrazować przestrzeganie postanowień Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 3 2017-05-05 08:05 / 7231    K. Zaremba

informacje ogólne "Finansoaktywni. Misja: Uczciwie płacę podatki" - przedłużenie terminu
Szanowni Państwo informujemy, że ze względu na liczne prośby nauczycieli, termin zgłaszania szkół do programu "Finansoaktywni. Misja: Uczciwie płacę podatki", organizowanego przez Ministerstwo Finansów, został wydłużony do 14 maja br.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2017-05-04 15:06 / 7227    K. Zaremba

dla dyrektorów i samorządów Zaproszenie do udziału w VII spotkaniu integracyjnym uczniów województwa kujawsko-pomorskiego „Tylko Dance ma sens” ważna informacja
Pan Marek Gralik - Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty oraz Pani Ilona Zygadło - Dyrektor Zespołu Szkół nr 30 Specjalnych w Bydgoszczy zapraszają do udziału w VII spotkaniu integracyjnym uczniów województwa kujawsko-pomorskiego „Tylko Dance ma sens”, które odbędzie się 8 czerwca 2017 r. w Bydgoszczy. Warunki i zasady udziału w spotkaniu określa załączony regulamin. Spotkanie jest elementem cyklu imprez skierowanych do uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi organizowanych w ramach Forum Dyrektorów Szkół Specjalnych i Integracyjnych Województwa Kujawsko-Pomorskiego w roku szkolnym 2016/2017.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 2 2017-05-04 09:41 / 7210    A. Borysiak

dla rodziców i uczniów Posłanki i posłowie XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży ważna informacja
Uprzejmie informujemy, że zostały opublikowane listy osób, które zostały posłankami oraz posłami XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Najlepsi z najlepszych wezmą udział w dwudniowym spotkaniu komisji SDiM, które odbędzie się w dniach 13 i 14 maja 2017 r. Pierwszego dnia w Sulejówku członkowie komisji wezmą udział w warsztatach prowadzonych przez pracowników Instytutu Pamięci Narodowej. Celem warsztatów jest wymiana doświadczeń z realizacji zadania oraz przygotowanie projektu uchwały. Drugiego dnia w Sejmie posłanki i posłowie wezmą udział w posiedzeniu komisji, której zadaniem jest m.in. wypracowanie projektu uchwały i pytań do Ministra Edukacji Narodowej. Tradycyjnie posiedzenie SDiM odbędzie się w 1 czerwca 2017 r. Pod poniższym linkiem znajdziecie Państwo listę posłanek i posłów XXIII sesji SDiM z zaznaczonymi osobami, które wezmą udział w spotkaniu komisji SDiM 13 i 14 maja br.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2017-05-04 09:30 / 7225    A. Borysiak


<<< nowsze informacje     1  2  3  4  5  [6]     starsze informacje >>>
© Copyright 2017 Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Projekt i opracowanie: ix.pl