strona główna | ważne informacje | ostatnio dodane | wejście do piko | kontaktinformacje ogólne  Jesteś w dziale informacje ogólne » Konkursy i olimpiady » inne konkursy

informacje ogólne Senat Rzeczypospolitej Polskiej – jego rola i znaczenie w systemie politycznym Rzeczypospolitej Polskiej – konkurs
Katedra Prawa i Instytucji Unii Europejskiej Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie „Senat Rzeczypospolitej Polskiej – jego rola i znaczenie w systemie politycznym Rzeczypospolitej Polskiej”.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2021-10-14 07:33 / 10399    B. Błaszczyk

informacje ogólne XIII Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”.
Fundacja „Pro Arte Christiana” zaprasza dzieci i młodzież do udziału w XIII Międzynarodowym Konkursie Artystycznym im. Włodzimierza Pietrzaka pt. „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”. Konkurs odbywa się pod Honorowym Patronatem Elżbiety Witek, Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 21 lat. Jego celem jest inspirowanie dzieci i młodzieży do twórczości artystycznej oraz promowanie dorobku poetyckiego i postaci Włodzimierza Pietrzaka, zapomnianego poety, krytyka literackiego, żołnierza Powstania Warszawskiego. Konkurs trwa od 1 października 2021 roku, prace plastyczne, fotograficzne i zgłoszenia recytatorskie należy przysłać do 7 stycznia 2022 roku. Konkurs recytatorski odbędzie się online. Finał konkursu połączony z wręczeniem nagród i otwarciem wystawy pokonkursowej odbędzie się 12 marca 2022 roku w Kaliszu.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2021-10-12 13:45 / 10397    A. Borysiak

informacje ogólne Program edukacyjno-profilaktyczny w zakresie próchnicy zębów dla młodzieży w wieku 15-19 lat
Ministerstwo Zdrowia informuje o realizacji projektów w konkursie pn. Profilaktyka próchnicy zębów dla młodzieży. Przedmiotem konkursu jest wdrożenie na terenie kraju programu edukacyjno-profilaktycznego w zakresie próchnicy zębów dla młodzieży . Celem programu jest wzrost wiedzy młodzieży w wieku 15-19 lat w zakresie zasad profilaktyki próchnicy zębów a także wzrost poziomu wiedzy w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej oraz w zakresie właściwych nawyków żywieniowych, diety oraz stylu życia jako elementów wpływających na zdrowe zęby oraz wczesnej identyfikacji próchnicy, poprzez przeprowadzenie badania stomatologicznego.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2021-10-12 11:05 / 10383    S. Koniczyński

informacje ogólne Konkurs TVP „You Can Dance – Nowa Generacja”
Przedsięwzięcie jest skierowane do uczniów w wieku 8-13 lat, a jego cel to propagowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Zadanie konkursowe polega na nagraniu wspólnego występu grupy uczniów i przesłaniu go na adres badzmyrazem@tvp.pl. Wybrane filmiki będzie można obejrzeć na antenie TVP w niedzielnych wydaniach programu „Pytanie na śniadanie” oraz w mediach społecznościowych programu. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 8 listopada 2021 r. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody finansowe. Dodatkowo autorów najciekawszego filmiku odwiedzą w szkole Ida Nowakowska, Roksana Węgiel i Agustin Egurrola. Wizytę w szkole oraz filmik będzie można obejrzeć w finałowym odcinku programu „You Can Dance – Nowa Generacja”.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2021-10-11 14:25 / 10392    A. Borysiak

informacje ogólne Wojewódzki Konkurs Historyczny „PRZYWRACANIE PAMIĘCI”
Poseł do Parlamentu Europejskiego Kosma Złotowski oraz Centrum Badań Historii „Solidarności” i Oporu Społecznego w PRL na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu zapraszają uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych oraz do uczniów liceów, techników i szkół branżowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego do udziału w Wojewódzkim Konkurs Historycznym „PRZYWRACANIE PAMIĘCI”
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2021-10-08 13:52 / 10390    A. Wnorowski

informacje ogólne Ogólnopolski konkurs pn. "Elektronika - by żyło się łatwiej"
Konkurs na najciekawszy projekt z dziedziny elektroniki, informatyki lub automatyki pn. "Elektronika - by żyło się łatwiej" to inicjatywa mająca na celu zintensyfikowanie działań na rzecz budowania innowacyjnych środowisk na terenie Polski i inicjowania projektów w obszarze B+R wspieranych przez podmioty realizujące zadania m.in. na rzecz rozwoju gospodarczego. Organizatorzy konkursu chcą wyróżnić autorów najciekawszych projektów, prezentujących praktyczne zastosowania szeroko pojętej elektroniki.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 2 2021-10-08 12:10 / 10372    K. Mikulski

informacje ogólne Zaproszenie do udziału w konkursie Ministerstwa Sprawiedliwości - „Liga Sprawiedliwości” ważna informacja
Minister Sprawiedliwości zaprasza uczniów szkół publicznych i niepublicznych do udziału w konkursie „Liga Sprawiedliwych”, którego celem jest zwiększenie świadomości młodzieży w zakresie edukacji prawnej, kształtowanie ich postaw obywatelskich i zaangażowanie w życie społeczne, a także aktywizacja młodzieży w zakresie edukacji prawnej na poziomie lokalnym.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2021-10-06 11:31 / 10356    A. Wnorowski

informacje ogólne Konkurs „Klimatyczny Człowiek Roku” ważna informacja
Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaprasza do udziału w konkursie „Klimatyczny Człowiek Roku”. Konkurs ten jest skierowany do osób w wieku 16-30 lat, zaangażowanych w prospołeczne lub edukacyjne działania na rzecz ochrony klimatu, ograniczania skutków globalnego ocieplenia oraz działań adaptacyjnych.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2021-10-05 14:11 / 10375    B. Błaszczyk

informacje ogólne Konkurs EkoMiasto
Centrum Popularyzacji Nauki oraz Centrum Ochrony Klimatu i Środowiska Politechniki Śląskiej zapraszają uczniów klas 6, 7 i 8 szkoły podstawowej oraz młodzieży szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie EkoMiasto.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2021-10-05 11:29 / 10361    A. Wnorowski

informacje ogólne Konkurs „Mój wymarzony zawód”
Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu zaprasza uczniów klas 7. i 8. do wzięcia udziału w konkursie „Mój wymarzony zawód”. Celem konkursu jest: - zachęcanie uczniów do zapoznawania się z informacjami o rynku pracy, zapotrzebowaniem na zawody oraz wymaganiami stawianymi przez pracodawców wobec przyszłego pracownika- upowszechnianymi m. in. na stronach internetowych WUP w Toruniu, - podniesienie świadomości wśród uczniów o wadze decyzji edukacyjnych, jakie podejmują na etapie szkolnym oraz to, że ich decyzje będą miały wpływ na przyszłość zawodową.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 3 2021-10-04 12:45 / 10365    A. Nicpoń


<<< nowsze informacje     [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     starsze informacje >>>
© Copyright 2021 Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Projekt i opracowanie: ix.pl