strona główna | ważne informacje | ostatnio dodane | wejście do piko | kontaktdla rodziców i uczniów  Jesteś w dziale dla rodziców i uczniów » Sejm dzieci i młodzieży

dla rodziców i uczniów XXIX sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży
Rozpoczęły się przygotowania do XXIX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży (SDiM), którą tradycyjnie zorganizuje Kancelaria Sejmu we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji oraz Instytutem Pamięci Narodowej. Zachęcamy do udziału.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2023-02-27 09:17 / 11381    A. Borysiak

dla rodziców i uczniów Posłowie na XXVIII sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży gośćmi Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego i Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej
Posłowie województwa kujawsko-pomorskiego na XXVIII sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży 30 maja 2022 r. na zaproszenie Pana Mikołąja Bogdanowicza - Wojewody Kujawsko-Pomorskiego oraz Pana Marka Gralika - Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty gościli w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim, a 1 czerwca, w Międzynarodowym Dniu Dziecka zasiedli w ławach poselskich Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2022-06-06 07:59 / 10885    A. Borysiak

dla rodziców i uczniów Uczniowie z województwa kujawsko-pomorskiego uczestnikami komisji problemowej XXVIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży
W dniach 14 i 15 maja najlepszy zespół z województwa kujawsko-pomorskiego, złożony z Posłów na XXVIII sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży wziął udział w posiedzeniu komisji problemowej SDiM. Pierwszego dnia w Sejmie RP członkowie komisji uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez pracowników Instytutu Pamięci Narodowej. Celem warsztatów była wymiana doświadczeń z realizacji zadania oraz przygotowanie projektu uchwały. Drugiego dnia w Sejmie RP Posłowie wzięli udział w posiedzeniu komisji, której zadaniem było wypracowanie projektu uchwały i pytań do Ministra Edukacji i Nauki. W tym roku najlepszy zespół z naszego województwa składa się z uczniów Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim: Natalii Cieplińskiej i Sebastiana Rejewskiego.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2022-05-18 09:17 / 10862    A. Borysiak

dla rodziców i uczniów XXVIII sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży - wyniki rekrutacji
Uprzejmie informujemy, że opublikowano listy osób, które zostały posłami XXVIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. W tej edycji z województwa kujawsko-pomorskiego wyłoniono 20 posłów Sejmu Dzieci i Młodzieży. Najlepsi z najlepszych wezmą udział w dwudniowym spotkaniu komisji SDiM, które odbędzie się w dniach 14 i 15 maja 2022 r.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2022-05-09 08:33 / 10840    A. Borysiak

dla rodziców i uczniów Wystartowała rekrutacja do XXVIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży !!!
Tegoroczny temat brzmi: „Jakie ideały żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych przetrwały i odniosły zwycięstwo? Które z tych wartości są dla Ciebie ważne? Przedstaw na przykładzie wybranego bohatera lub bohaterki.” W rekrutacji mogą wziąć udział uczniowie w wieku od 13 do 17 lat uczęszczający do tej samej szkoły lub zespołu szkół, działający w dwuosobowych zespołach. Rejestracja zespołu na platformie internetowej jest możliwa do 1 kwietnia 2022 roku do godziny 15:00
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2022-03-07 14:38 / 10708    A. Borysiak

dla rodziców i uczniów Sejm Dzieci i Młodzieży – zapraszamy do udziału online - przedłużenie terminu przesyłania prac do 13 maja !!!
30 marca br. o godzinie 13:00 rozpoczęła się rekrutacja do tegorocznej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Zgłoszenia przyjmowane są do 6 maja 2021 r. do godz. 15:00. To inicjatywa edukacyjna w formule konkursu, realizowana przez Kancelarię Sejmu od 1994 roku. W tym roku, ze względu na ograniczenia epidemiczne, zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w specjalnej, internetowej edycji konkursu. Inicjatywa skierowana jest do uczniów w wieku od 13 do 17 lat, którzy podejmą się wykonania zadania rekrutacyjnego w dwuosobowych zespołach. Głównym organizatorem tego wydarzenia jest Kancelaria Sejmu we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki oraz Instytutem Pamięci Narodowej – Komisją Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2021-05-11 11:34 / 10094    A. Borysiak

dla rodziców i uczniów Rekrutacja do XXVI sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży ważna informacja
Uprzejmie informujemy, że 5 marca br. rozpocznie się rekrutacja do XXVI sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Zachęcamy do udziału.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2020-02-28 13:48 / 9360    A. Borysiak

dla rodziców i uczniów XXV sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży za nami
1 czerwca 2019 r. w gmachu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się XXV sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży. Z województwa Kujawsko-Pomorskiego w ławach sejmowych zasiadło dwudziestu posłów. Podczas posiedzenia SDiM młodzi parlamentarzyści obradowali na temat działalności posłów Sejmu II RP oraz ich losów w okresie II wojny światowej i okupacji. Zostały również poruszone aktualne kwestie społeczno-politycznye, kulturalne i gospodarcze. Na zakończenie obrad SDiM podjął uchwałę ws. spopularyzowania wiedzy o losach i działalności posłów na Sejm II Rzeczypospolitej w okresie drugiej wojny światowej i okresie okupacji. Głównym organizatorem XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży była Kancelaria Sejmu wraz z Instytutem Pamięci Narodowej, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji i Ministerstwem Edukacji Narodowej. Zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach projektu.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 1 liczba załączników 0 2019-06-06 12:20 / 8836    A. Borysiak

dla rodziców i uczniów Wręczenie mandatów posłankom i posłom na XXV sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży
28 czerwca 2019 r., w sali konferencyjnej im. prof. Lecha Kaczyńskiego w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy Pan Mikołaj Bogdanowicz - Wojewoda Kujawsko-Pomorski oraz Pani Małgorzata Oborska - Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty wręczyli mandaty posłom województwa kujawsko-pomorskiego na XXV sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 19 liczba załączników 0 2019-05-29 12:36 / 8828    A. Borysiak

dla rodziców i uczniów XXV sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży - wyniki rekrutacji ważna informacja
Uprzejmie informujemy, że opublikowano listy osób, które zostały posłankami oraz posłami XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Najlepsi z najlepszych wezmą udział w dwudniowym spotkaniu komisji SDiM, które odbędzie się w dniach 11 i 12 maja 2019 r. Pierwszego dnia w Sulejówku członkowie komisji wezmą udział w warsztatach prowadzonych przez pracowników Instytutu Pamięci Narodowej. Celem warsztatów jest wymiana doświadczeń z realizacji zadania oraz przygotowanie projektu uchwały. Drugiego dnia w Sejmie posłanki i posłowie wezmą udział w posiedzeniu komisji, której zadaniem jest m.in. wypracowanie projektu uchwały i pytań do Ministra Edukacji Narodowej. Tradycyjnie posiedzenie SDiM odbędzie się w 1 czerwca 2019 r. Pod poniższym linkiem znajdziecie Państwo listę posłanek i posłów XXV sesji SDiM z zaznaczonymi osobami, które wezmą udział w spotkaniu komisji SDiM 11 i 12 maja br.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2019-05-09 14:54 / 8804    A. Borysiak


<<< nowsze informacje     [1]  2  3  4     starsze informacje >>>
© Copyright 2024 Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Projekt i opracowanie: ix.pl