strona główna | ważne informacje | ostatnio dodane | wejście do piko | kontaktdla nauczycieli  Jesteś w dziale dla nauczycieli » E-materiały dla nauczycieli i uczniów

dla nauczycieli Webinarium pt. „Infografika, animacja, oś czasu. Materiały edukacyjne dla historyka”
Europejska Sieć Pamięci i Solidarności serdecznie zaprasza na webinarium pt. „Infografika, animacja, oś czasu materiały edukacyjne dla historyka. Temat lekcji: „Rozpad ZSRR”. Webinarium odbędzie się 12 października 2022 o godzinie 16:00 na platformie Zoom. Webinarium przeznaczone jest dla nauczycieli i nauczycielek klas VII i VIII oraz szkół ponadpodstawowych, szczególnie nauczycieli historii, WOS, HiT, wychowawców klas. Aby wziąć udział w webinarium należy wypełnić formularz zgłoszeniowy do 10 października 2022 r.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2022-10-05 13:28 / 11067    J. Jendykiewicz-Owczarek

dla nauczycieli J@ online - jak chronić się przed zagrożeniami w sieci
Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotował cykl czterech webinarów dedykowanych uczniom klas 6,7 i 8 szkół podstawowych.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2022-05-19 11:38 / 10866    A. Nicpoń

dla nauczycieli Zaproszenie do udziału w seminariach programu eTwinning
Serdecznie zapraszamy do udziału w seminariach eTwinning: nauczycieli wychowania przedszkolnego na konferencję stacjonarną eTwinning, która odbędzie się w dniu 19 maja 2022 w Gdańsku oraz nauczycieli bibliotekarzy na bezpłatne Warsztaty Doskonalenia Zawodowego, które odbędą się w dniach 29-30 maja 2022r w formule hybrydowej, w Lublinie.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2022-05-09 08:40 / 10837    A. Borysiak

dla nauczycieli Fizyka dla nieletnich- materiały edukacyjne dla nauczycieli fizyki
"Fizyka dla nieletnich- doświadczenia" (www.underage.pro)- pod patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki, to materiały przeznaczone dla nauczycieli fizyki, przedmiotów zawodowych oraz dla uczniów fizyki z klas 7-8 szkół podstawowych, młodzieży z klas 1-4 liceów oraz 1-5 techników, a także ze szkół zawodowych.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2022-04-14 10:43 / 10791    A. Nicpoń

dla nauczycieli 70 darmowych książek dla dzieci w języku ukraińskim do pobrania
Pięknie ilustrowane książki dla dzieci w języku ukraińskim. E-booki można pobrać całkowicie za darmo. Pełne treści książek są udostępniane dzięki Stowarzyszeniu Osvitoria, które pomaga zmieniać i rozwijać edukację na Ukrainie. Książki są dostępne dzięki porozumieniu z ukraińskimi wydawcami.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2022-03-15 10:38 / 10737    A. Nicpoń

dla nauczycieli Materiał filmowy wspomagający lekcje historii Polski dotyczące Górnego Śląska
Z okazji ubiegłorocznych obchodów rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego, w ramach projektu dofinansowanego przez Ministra Edukacji i Nauki z programu pt. „Społeczna odpowiedzialność nauki”, powstał film „Szczyńść Boże, Polsko!”.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2022-02-10 15:11 / 10662    M. Leciejewski

dla nauczycieli "PIJESZ! KIERUJESZ! ZABIJASZ!"
W ramach akcji "Nie zabijaj" w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy powstał spot profilaktyczny pt. "PIJESZ KIERUJESZ ZABIJASZ" skierowany głównie do kierujących pojazdami.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2021-12-21 15:27 / 10594    A. Nicpoń

dla nauczycieli Projekt edukacyjny "Sieciaki.pl" - pakiety edukacyjne
już od blisko 20 lat w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę zajmujemy się promowaniem bezpiecznego i pozytywnego korzystania z internetu przez dzieci. Wychodzimy z założenia, że edukacja w tym zakresie jest ważna dla dzieci i młodzieży na wszystkich poziomach nauczania, ale grupą kluczową pod tym względem są uczniowie i uczennice początkowych klas szkół podstawowych, którzy w tym wieku zaczynają coraz intensywniej korzystać z pełnych zasobów i możliwości sieci, a także spędzają w niej coraz więcej czasu.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 3 2021-11-23 14:37 / 10530    A. Koziołkiewicz

dla nauczycieli Wystawa online poświęcona tradycjom pasterskim „Dziedzictwo tradycyjnej kultury pasterskiej w polskich Karpatach”
W imieniu Fundacji Przestrzenie Dziedzictwa i współorganizatorów projektu serdecznie zapraszamy do odwiedzenia i wykorzystania do pracy z uczniami nowej wirtualnej wystawy online poświęconej tradycjom pasterskim pt. „Dziedzictwo tradycyjnej kultury pasterskiej w polskich Karpatach”. Jest ona doskonałym materiałem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży, poszerzającym ich wiedzę o kulturze, historii i dziedzictwie tej niegdyś jednej z najważniejszych profesji na obszarze Karpat, tworzącej bogatą kulturę tradycyjną na terenach górskich w Polsce. Prezentuje ona wybrane konteksty związane z dziedzictwem pasterskim na terenie polskich Karpat, łącząc fotografie z oryginalnymi tekstami. Materiał w tej formie jest po raz pierwszy prezentowany szerszej publiczności. Wystawa dzieli się na pięć części: „Krajobraz kulturowy”, „Początek i koniec sezonu”, „Dzień na szałasie”, „Pasterze”, „Współczesne konteksty”.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2021-11-23 11:00 / 10523    A. Borysiak

dla nauczycieli Zaproszenie do udziału w pilotażu wersji testowej narzędzia do diagnozy stylów uczenia się i funkcji poznawczych dzieci – PRO-LEARN Teens
Rozpoczyna się ogólnopolski pilotaż wersji testowej narzędzia do diagnozy stylów uczenia się i funkcji poznawczych dzieci – PRO-LEARN Teens wśród szkół podstawowych w ramach projektu “Fostering children’s learning processes and cognitive abilities through holistic approach and innovative methods – PRO-LEARN” koordynowanego przez Fundację OIC Poland w ramach programu Erasmus+ (sektor edukacja szkolna). Narzędzie PRO-LEARN Teens jest to innowacyjne elektroniczne narzędzie psychometryczne do diagnozowania funkcji poznawczych (uwaga, spostrzeganie, myślenie, pamięć) i rozpoznawania preferowanego stylu uczenia się dzieci (wzrokowy, słuchowy, czytanie/pisanie, kinestetyczny) w wieku od 11 do 14 lat. Narzędzie stanowi część kompleksowego pakietu dla nauczycieli i specjalistów szkolnych w zakresie neuropedagogiki i neurodydaktyki.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2021-11-09 11:01 / 10440    A. Borysiak


<<< nowsze informacje     [1]  2  3  4  5  6     starsze informacje >>>
© Copyright 2022 Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Projekt i opracowanie: ix.pl