W spotkaniu wzięło udział 77 uczestników z 25 placówek szkolnictwa specjalnego z naszego województwa. Mieliśmy zaszczyt wysłuchać piosenek w wykonaniu osób z autyzmem, mózgowym porażeniem dziecięcym, niepełnosprawnością intelektualną. Ich brawurowe wykonania piosenek, często ze zmienionym tekstem, by propagować hasło konkursu zaskoczyły nas wszystkich. Uczestnicy pokonali sami siebie, pokonali wszystkie stawiane im przez los przeszkody, zawstydzając w ten sposób – nas - tzw. „pełnosprawnych”.
Organizatorami spotkania byli: Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz Zespół Szkół im. Marka Kotańskiego w Inowrocławiu.
Spotkanie zaszczycili swoją obecnością zacni Goście: Pełnomocnik Wojewody Kujawsko – Pomorskiego do spraw Osób Niepełnosprawnych i Rodziny Pani Aleksandra Poeplau, Kujawsko - Pomorski Kurator Oświaty Pan Marek Gralik, Starosta Inowrocławski Pan Tadeusz Majewski, Wicestarosta Pani Mirosława Kucol, Wicestarosta Pan Włodzimierz Figas, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Zdrowia Pan Robert Gołdecki oraz dyrektorzy szkół i placówek województwa kujawsko-pomorskiego.
Impreza odbyła się w gościnnych progach Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu.
A oto laureaci Konkursu:
W kategorii I osób z umiarkowaną lub znaczną niepełnosprawnością intelektualną:
I miejsce Arkadiusz Czułczyński z Zespołu Szkół nr 5 im. Ks. J. Twardowskiego w Rypinie
II miejsce Remigiusz Grzybowski z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 w Bydgoszczy
III miejsce Karolina Malewska z Zespołu Szkół nr 30 w Bydgoszczy
wyróżnienie Natalia Gruszczyńska z Zespołu Szkół Specjalnych w Karnowie
wyróżnienie Dawid Laskowski z Zespołu Szkół nr 5 w Rypinie
W kategorii II osób z lekką niepełnosprawnością intelektualną:
I miejsce Mateusz Krawczak z Młodzieżowego Domu Kultury w Inowrocławiu
II miejsce Adam Popowicz z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Bielicach
III miejsce Weronika Chmal z Zespołu Placówek Specjalnych w Szerzawach
wyróżnienie Oliwer Rybacki z Zespołu Szkół im. J.Korczaka w Kcyni
wyróżnienie Dawid Burdelak z Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie
Nagrody Specjalne:
Nagrodę Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty zdobyła Barbara Szałkowska z Zespołu Szkół w Kikole za interpretację piosenki „Tato nie pij”
Nagrodę Starosty Powiatu Inowrocławskiego Furmaniak Dominik z Zespołu Szkół w Kcyni za autorską piosenkę pt. „Żałuję”
Nagrody Dyrektora Szkoły:
Sebastian Burchard ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 w Bydgoszczy
Agnieszka Głowacka z Zespołu Szkół nr 31 Bydgoszczy
Laureaci Złotych Biletów
Remigiusz Grzybowski ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 w Bydgoszczy
Sebastian Burchard ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 w Bydgoszczy
Arkadiusz Czułczyński z Zespołu Szkół nr 5 im. Ks. J. Twardowskiego w Rypinie
Agnieszka Głowacka Zespół Szkół nr 31 Bydgoszczy
Adamska z Młodzieżowego Domu Kultury w Inowrocławiu
Daria Załęska z Gimnazjum nr 1 Ziemi Kujawskiej w Gniewkowie
Nagrody dla najmłodszych uczestników odebrali:
Gawrońska Kornelia - Szkoła Podstawowa w Złotnikach Kujawskich
Gawrońska Wiktoria - Szkoła Podstawowa w Złotnikach Kujawskich
Majrowska Agata - Zespół Szkól nr 14 w Bydgoszczy
Najzer Nadia - Zespół Szkól nr 14 w Bydgoszczy
Ślężak Oliwia Zespół Szkół Specjalnych nr 1 w Świeciu
Wesołowska Wiktoria - Zespół Szkół nr 31 Bydgoszczy
W spotkaniu uczestniczyli:
- Gimnazjum nr 1 im. Ziemi Kujawskiej w Gniewkowie
- Młodzieżowy Dom Kultury im. J. Korczaka w Inowrocławiu
- Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Bielicach
- Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Tucholi
- SOSWnr3 w Bydgoszczy
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im Janusza Korczaka w Toruniu
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grudziądzu
- Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Złotnikach Kujawskich
- Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 5 w Bydgoszczy
- Zespół Placówek Specjalnych w Szerzawach
- Zespół Szkól nr 14 w Bydgoszczy
- Zespół Szkól nr 2 w Sępólnie Krajeńskim Oddział zamiejscowy Szkoła Podstawowa w Więcborku
- Zespół Szkół i Placówek w Radziejowie
- Zespół Szkół im. Janusza Korczaka w Kcyni
- Zespół Szkół im. Marka Kotańskiego w Inowrocławiu
- Zespół Szkół nr 1 w Barcinie
- Zespół Szkół nr 30 Bydgoszczy
- Zespół Szkół nr 31 Bydgoszczy
- Zespół Szkół nr 5 im. Ks. J. Twardowskiego w Rypinie
- Zespół Szkół Specjalnych nr 1 w Świeciu
- Zespół Szkół Specjalnych w Brodnicy
- Zespół Szkół Specjalnych w Karnowie
- Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie
- Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
- Zespół Szkół w Kikole
Już teraz zapraszamy wszystkich za rok. Kolejny konkurs odbędzie się pod hasłem „Pokonaj siebie”.