strona główna | ważne informacje | ostatnio dodane | wejście do piko | kontakt
Wizytatorzy - koordynatorzy

Dobry Start

baza szkół i placówek oświatowych

kalendarium kuratora

oferty pracy dla nauczycieli

konkursy przedmiotowe kuratora

przykłady dobrych praktyw w szkole

Niepodległa

Lekcja historii.

Reforma edukacji

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Innowacje w edukacji

Podnoszenie jakości pracy szkół

Uczeń niepełnosprawny w szkole

Wspieranie rozwoju dzicka młodszego

Szkolnictwo Zawodowe

RODO

BIP biuletyn informacji publicznej

www.edupolis.pl
informacje ogólne  Jesteś w dziale informacje ogólne » Kształcenie » edukacja europejska i języki obce

informacje ogólne Nasze dzieci pod dobrą opieką - przedszkole zakładowe przy WSG
Wyższa Szkoła Gospodarki wpisuje się w ideę tworzenia i wdrażania kompleksowych rozwiązań sprzyjających godzeniu życia zawodowego z rodzinnym oraz edukacyjnych w obszarze szkolnictwa wyższego. Nasze dzieci pod dobrą opieką - przedszkole zakładowe przy WSG, to tytuł projektu finansowanego ze środków MPiPS.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2013-03-26 10:34 / 3495    K. Mikulski

informacje ogólne Spotkanie informacyjne Mobilność Szkolnej Kadry Edukacyjnej ważna informacja
Zapraszamy na Spotkanie informacyjne: Mobilności Szkolnej Kadry Edukacyjnej. Wszystkich zainteresowanych udziałem w spotkaniu prosimy o nadsyłanie zgłoszeń.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 2 2013-02-27 10:05 / 3380    V. Jaśkiewicz

dla nauczycieli Zestaw edukacyjny - Europejska walizka na rzecz rozszerzenie Unii Europejskiej
„Europejska walizka” to zbiór trzynastu gotowych komunikatów, składających się z materiałów polskiego pochodzenia oraz materiałów uniwersalnych, które odpowiedzą na najważniejsze pytania dot. Unii Europejskiej, jej struktur i działań oraz przybliżą nam sylwetki krajów kandydujących do Unii Europejskiej. Zestaw ten został stworzony we współpracy z polskimi nauczycielami i testowany przez uczniów.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2013-02-07 14:57 / 3356    K. Zaremba

informacje ogólne Ogólnopolska konferencja programu eTwinning dla nauczycieli ze szkół o profilu zawodowym
Serdecznie zapraszamy nauczycieli ze szkół o profilu zawodowym do udziału w ogólnopolskiej konferencji programu eTwinning, która odbędzie się w Domu Technika NOT w Warszawie (ul. Czackiego), w piątek - 16 listopada 2012 r.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2012-10-23 11:23 / 3092    K. Mikulski

informacje ogólne Polskie Biuro Eurydice przedstawia
W jakim kraju uczniowie rozpoczynają naukę języka obcego w wieku trzech lat? Jakie języki obce są najczęściej nauczane w szkołach w Europie? Czy uczniowie europejscy używają języka obcego w trakcie lekcji? Odpowiedź na te i inne pytania można znaleźć w najnowszej publikacji Eurydice Key Data on Teaching Languages at School in Europe 2012 ("Kluczowe dane o nauczaniu języków obcych w szkołach w Europie"). Raport prezentuje 61 wskaźników obejmujących kontekst i organizację nauczania języków obcych w szkołach w Europie, dane o uczniach i nauczycielach, w tym informacje dotyczące kształcenia i doskonalenia zawodowego kadry nauczycielskiej. Dane pochodzą z Eurydice, Eurostatu, europejskiego badania SurveyLang oraz międzynarodowych badań OECD PISA 2009. Zapraszamy do lektury publikacji oraz streszczenia w języku polskim.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2012-10-05 10:59 / 3041    V. Jaśkiewicz

informacje ogólne Seminarium kontaktowe programu eTwinning we Wrocławiu
Zapraszamy nauczycieli przedszkolnych i pierwszych klas szkoły podstawowej (wiek podopiecznych 3-9 lat) do udziału w seminarium kontaktowym programu eTwinning. Podczas szkolenia zostaną przedstawione założenia i dostępne narzędzia programu. Celem warsztatów jest poznanie eTwinningu, znalezienie partnera do współpracy oraz zaplanowanie i zarejestrowanie projektu eTwinning. Do udziału zostali zaproszeni nauczyciele z różnych krajów europejskich. Seminarium odbędzie się w dniach 25-28.10.2012 r. we Wrocławiu. Językiem komunikacji będzie język angielski. Narodowe Biuro Kontaktowe Programu eTwinning w Polsce pokrywa koszty udziału w spotkaniu (zakwaterowanie, wyżywienie, materiały szkoleniowe). Nie zwraca natomiast koszów dojazdu.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2012-10-05 10:58 / 3042    V. Jaśkiewicz

informacje ogólne Seminarium kontaktowego w Finlandii
Zapraszamy Państwa serdecznie na seminarium kontaktowe "Creativity & Innovations in Handicraft and Arts ", które odbędzie się w dniach 9-12 października 2012 r. w Espoo, w Finlandii. Seminarium poświęcone będzie tematyce związanej z rękodziełem i rzemiosłem artystycznym. Do udziału w seminarium zaproszeni są przede wszystkim reprezentanci szkół, ośrodków kształcenia, zakładów doskonalenia zawodowego, izb rzemieślniczych, mistrzowie itp. z obszaru rękodzieła artystycznego i rzemiosł artystycznych np. obróbka metali, drewna, krawiectwo, projektowanie ubioru, komunikacji audiowizualnej. Reprezentanci tych jednostek będą mieli pierwszeństwo podczas rekrutacji. Łącznie w seminarium weźmie udział 100 osób ze wszystkich krajów biorących udział w programie Leonardo da Vinci. W seminarium może uczestniczyć tylko jedna osoba z danej instytucji. Termin składania wniosków na wizytę przygotowawczą upływa dnia 8 czerwca br.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2012-06-01 08:16 / 2819    V. Jaśkiewicz

informacje ogólne Ceremonia rozdania nagród eTwinning 2012 w Poznaniu
W dniu 25 maja 2012 r. w Poznaniu odbyła się doroczna konferencja eTwinning z wręczeniem nagród laureatom ogólnopolskich konkursów eTwinning: „Nasz projekt eTwinning – VIII edycja 2012”, konkursu dla nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, konkursu językowego eTwinning, a także konkursu na projektu dotyczący Marii Skłodowskiej-Curie i konkursu "Wnuczkowie i dziadkowie".
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 8 liczba załączników 0 2012-05-30 08:30 / 2817    V. Jaśkiewicz

informacje ogólne Mobilność sposobem zdobywania i rozwijania kompetencji – od juniora do seniora
Prezydencja polska w Radzie UE organizowała konferencję "Mobilność sposobem zdobywania i rozwijania kompetencji - od juniora do seniora", która odbyła się w dniach 17-19 października 2011 r., w Sopocie. Konferencja organizowana była przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Na stronie znajduja się materiały pokonferencyjne.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2011-11-28 09:11 / 2456    V. Jaśkiewicz

informacje ogólne Konferencja LEARNING FOR A JUST AND SUSTAINABLE WORLD
Szanowni Państwo, w imieniu Grupy Zagranica zapraszamy na konferencję LEARNING FOR A JUST AND SUSTAINABLE WORLD. Global Education and Education for Sustainable Development in initial teacher training. Tematyka konferencji obejmować będzie przegląd aktualnych polityk i koncepcji wdrażania edukacji globalnej (EG) oraz edukacji dla zrównoważonego rozwoju (EZR) w kształceniu nauczycieli w krajach członkowskich UE i poza nią. Uczestnicy konferencji będą również dyskutować na temat różnic i podobieństw pomiędzy EG oraz EZR. Konferencja odbędzie się 14 grudnia b.r. w Warszawie. Organizatorzy nie przewidują tłumaczenia na język polski.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2011-11-28 08:53 / 2455    V. Jaśkiewicz


<<< nowsze informacje     1  [2]  3  4  5     starsze informacje >>>
© Copyright 2019 Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Projekt i opracowanie: ix.pl