strona główna | ważne informacje | ostatnio dodane | wejście do piko | kontakt
Wizytatorzy - koordynatorzy

Rekrutacja do szkół

Dobry Start

baza szkół i placówek oświatowych

kalendarium kuratora

oferty pracy dla nauczycieli

konkursy przedmiotowe kuratora

przykłady dobrych praktyw w szkole

Niepodległa

Lekcja historii.

Reforma edukacji

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Innowacje w edukacji

Podnoszenie jakości pracy szkół

Uczeń niepełnosprawny w szkole

Wspieranie rozwoju dzicka młodszego

Szkolnictwo Zawodowe

RODO

BIP biuletyn informacji publicznej

www.edupolis.pl
informacje ogólne  Jesteś w dziale informacje ogólne » Konkursy i olimpiady » inne konkursy

informacje ogólne Enea Akademia Talentów – Twoje Dziecko Energią dla Świata
Program Enea Akademia Talentów ma na celu wsparcie młodych talentów oraz nauczycieli w rozwoju zainteresowań i osiągnięć w dziedzinie nauki, sztuki i sportu (https://www.enea.pl/pl/akademiatalentow). Dzięki Akcji szkoły będą mogły pozyskać grant w wysokości 10 000 zł na realizację autorskich i innowacyjnych projektów, a uczniowie stypendium w wysokości 3 000 zł na rozwój swoich talentów. Chętni mogą się zgłaszać do 15 października. Finaliści będą mieli za zadnie przygotować film, w którym pokażą swój pomysł na wykorzystanie stypendium i rozwijanie zainteresowań uczniów. Zwycięzców poznamy 21 stycznia 2019 r., wybierze ich jury oraz internauci.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2018-10-09 15:37 / 8360    K. Zaremba

informacje ogólne XII Wojewódzki Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych
Już po raz dwunasty Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Przysieku organizuje Wojewódzki Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2018-10-09 15:21 / 8366    R. Ciechanowski

informacje ogólne IX edycja ogólnopolskiego konkursu „Projekt z klasą”
Wydawnictwo Nowa Era informuje o rozpoczęciu IX edycji ogólnopolskiego konkursu „Projekt z klasą”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych (klasy 4-8) oraz ponadpodstawowych. Jego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do pracy metodą projektu zalecaną przez MEN. To unikatowa okazja do aktywnego zdobywania wiedzy, realizowania pasji, rozwijania kompetencji XXI wieku, a także wykazania się przedsiębiorczością i kreatywnością – cechami, które sprzyjają późniejszemu aktywnemu uczestnictwu w życiu gospodarczym kraju.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2018-10-09 13:54 / 8365    R. Ciechanowski

informacje ogólne IX Ogólnopolski Pijarski Konkurs Gramatyczny im. o. Onufrego Kopczyńskiego
Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów w Warszawie oraz Fundacja Krąg Przyjaciół Dziecka zapraszają uczniów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych do udziału w IX Ogólnopolskim Pijarskim Konkursie Gramatycznym im. o. Onufrego Kopczyńskiego.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 4 2018-10-03 08:23 / 8344    R. Ciechanowski

informacje ogólne Konkurs Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu – „Mój wymarzony zawód”
Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu przeprowadzi w bieżącym roku szkolnym 2018/2019, już po raz szósty, akcję promocyjno-informacyjną skierowaną do uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych. Celem jej jest zachęcenie uczniów do zapoznawania się z informacjami o rynku pracy, zapotrzebowaniem na zawodowy oraz wymaganiami stawianymi przez pracodawców wobec przyszłego pracownika – upowszechnianymi, m.in. na stronach internetowych urzędu.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 2 2018-10-02 14:26 / 8343    R. Ciechanowski

informacje ogólne Ogólnopolski konkurs literacki i plastyczny „Serce Kapsuły Czasu”
Rusza ogólnopolski konkurs literacki i plastyczny „Serce Kapsuły Czasu”. Fundacja Tworzymy Kraków zaprasza do przesyłania prac literackich i/lub plastycznych przedstawiających zadanie: „Podróż wyobraźnią w przyszłość! Twoja miejscowość, nasz świat za sto lat? Opowiedz o tym!”
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2018-10-01 13:56 / 8337    R. Ciechanowski

informacje ogólne Ogólnopolski konkurs dla młodzieży na krótką formę komiksową poświęconą wybranemu Bohaterowi Zbrodni Katyńskiej
Komiks pozwoli za pomocą rysunku i kilku słów przypomnieć Tych, którzy reprezentując różne społeczności lokalne – swoje Małe Ojczyzny stanowili o ich bogactwie, rozwoju, byli autorytetami w swoich środowiskach, oddali życie za swoich bliskich i Ojczyznę. Stworzenie scenariusza, a później ujęcie tego w krótkiej formie graficznej uświadomi znaczenie Bohaterów zamordowanych w Katyniu, Charkowie, Twerze i Bykowni w 1940 roku – nauczycieli, lekarzy, farmaceutów, urzędników samorządowych, bankowych, duchowieństwa, wojskowych wszelkich służb, policjantów, służb więziennych i straży granicznej – konkretnych osób, które swoim życiem i działalnością przyczyniały się do rozwoju i funkcjonowania życia społecznego i gospodarczego Polski w czasie walki o Niepodległość Ojczyzny i po jej Odzyskaniu.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 2 2018-09-28 12:37 / 8333    K. Zaremba

informacje ogólne Konkurs Astro Pi Challenge
Europejska Agencja Kosmiczna ESA (European Space Agency) jest międzynarodową organizacją krajów europejskich, której celem jest eksploracja i wykorzystanie przestrzeni kosmicznej. W ramach działań edukacyjnych ESA ogłoszono projekt Astro Pi Challenge, w którym uczniowie mogą stworzyć oprogramowanie do wykorzystania przez komputer pokładowy międzynarodowej stacji kosmicznej. Inicjatywa skierowana jest do dwóch kategorii młodych informatyków: Mission Zero dla początkujących (do 14 roku życia) oraz Mission Space Lab – dla zaawansowanych (do 19 lat).
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2018-09-26 13:32 / 8330    M. Bazelak

informacje ogólne Projekt "Poszukiwacze skarbu Jana Pawła II"
Celem projektu jest ukazanie dziedzictwa Jana Pawła II jako inspiracji do podejmowania działań kulturalnych, artystycznych. Udział w projekcie jest bezpłatny, uczestnicy ponoszą jedynie koszt dojazdu do Warszawy i Krakowa. Na zgłoszenia zespołów - 2 uczniów i nauczyciel ze szkół ponadgimnazjalnych organizatorzy czekają do 30 września 2018 r.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 2 2018-09-19 14:24 / 8310    K. Zaremba

informacje ogólne XXI Ogólnopolski Konkurs Poetycki Młodych „Nadchodzące pokolenie”
Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Smolenia w Bytomiu „Smoleniacy” ogłasza XXI Ogólnopolski Konkurs Poetycki Młodych „Nadchodzące pokolenie”.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2018-09-19 14:24 / 8312    R. Ciechanowski


<<< nowsze informacje     6  7  8  9  10  [11]  12  13  14  15  16     starsze informacje >>>
© Copyright 2019 Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Projekt i opracowanie: ix.pl