strona główna | ważne informacje | ostatnio dodane | wejście do piko | kontakt
Wizytatorzy - koordynatorzy

Dobry Start

baza szkół i placówek oświatowych

kalendarium kuratora

oferty pracy dla nauczycieli

konkursy przedmiotowe kuratora

przykłady dobrych praktyw w szkole

Niepodległa

Lekcja historii.

Reforma edukacji

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Innowacje w edukacji

Podnoszenie jakości pracy szkół

Uczeń niepełnosprawny w szkole

Wspieranie rozwoju dzicka młodszego

Szkolnictwo Zawodowe

RODO

BIP biuletyn informacji publicznej

www.edupolis.pl
informacje ogólne  Jesteś w dziale informacje ogólne » Aktualności » Komunikaty MEN

informacje ogólne Konkurs nr POWR.02.10.00-IP.02-00-007/17 Szkolenie i doradztwo dla pracowników systemu wspomagania pracy szkoły oraz trenerów ważna informacja
Konkurs nr POWR.02.10.00-IP.02-00-007/17 Szkolenie i doradztwo dla pracowników systemu wspomagania pracy szkoły oraz trenerów z zakresu kompetencji kluczowych uczniów niezbędnych do poruszania się na rynku pracy, nauczania eksperymentalnego, właściwych postaw oraz metod zindywidualizowanego podejścia do ucznia – II edycja w ramach Działania 2.10 Wysoka jakość systemu oświaty.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2018-04-16 13:02 / 8087    K. Zaremba

informacje ogólne Indywidualne zajęcia – elastyczne rozwiązania ważna informacja
Ministerstwo Edukacji Narodowej przypomina, że uczniowie z niepełnosprawnościami kształceni są w oparciu o orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Na podstawie orzeczenia zespół nauczycieli i specjalistów opracowuje indywidualny program edukacyjno-terapeutyczny (IPET), w którym może wskazać, jeżeli jest taka potrzeba, konieczność organizacji dla ucznia zajęć indywidualnych w szkole. Nie jest do tego potrzebna zmiana orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2018-03-27 13:31 / 8039    K. Zaremba

informacje ogólne Konferencja "Wzmocnienie wychowawczej funkcji szkoły poprzez działania profilaktyczne".
20 listopada 2017r w kinie "Jeremi" w Bydgoszczy odbyła się konferencja, na której została podsumowana II edycja projektu profilaktycznego "Falochron dla Bydgoszczy". Organizatorem była Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Bydgoszczy, korzystająca z gościnnych progów Zespołu Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2017-11-29 12:17 / 7697    M. Laskowska

informacje ogólne Życzenia Minister Anny Zalewskiej z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Szanowni Nauczyciele z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom, pedagogom i wychowawcom oraz pracownikom szkół i placówek oświatowych życzę zrealizowania planów i spełnienia marzeń. Składam również życzenia zdrowia, pomyślności, dalszych sukcesów w pracy zawodowej i szczęścia w życiu osobistym.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 1 liczba załączników 0 2017-10-16 07:47 / 7570    M. Bazelak

informacje ogólne Konkurs na stanowiska w Szkołach Europejskich
Uprzejmie informujemy, że Minister Edukacji Narodowej ogłosił konkursy na stanowiska kierownicze w Szkołach Europejskich.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 2 2017-09-07 12:19 / 7437    R. Ciechanowski

informacje ogólne Kampanie społeczne Rzecznika Praw Dziecka dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży
Odwaga kojarzy się z pewnością siebie i siłą, ale to przede wszystkim umiejętność podejmowania mądrych decyzji, zdolność do asertywnych postaw, odpowiedzialność za siebie i bliskich. Przez całe lato, dzieciom i młodzieży przypominać będzie o tym nowa kampania społeczna Rzecznika Praw Dziecka „Odwaga ratuje życie”. Informacje o kampanii oraz filmy dostępne są na stronie www.odwagaratujezycie.pl .
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2017-07-21 11:26 / 7393    M. Bazelak

informacje ogólne List Ministra Edukacji Narodowej w sprawie bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży
Szanowni Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele, zbliża się najbardziej oczekiwany przez wszystkich czas – wakacje. Przed dziećmi i młodzieżą ponad dwa miesiące odpoczynku. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego będą Państwo życzyli swoim uczniom radosnych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji, spędzonych w gronie najbliższych.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 1 liczba załączników 1 2017-06-14 08:03 / 7336    M. Bazelak

informacje ogólne List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców
Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie, zakończyliśmy pierwszy i najważniejszy etap wprowadzania zmian w polskiej oświacie. Serdecznie dziękuję za to, że byli Państwo z Kuratorami Oświaty, samorządami, dyrektorami szkół w procesie przygotowywania sieci szkół. Bardzo ważnym celem projektowania nowego prawa oświatowego była dla nas szkoła, która jest blisko ucznia.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 1 liczba załączników 1 2017-05-24 08:14 / 7273    M. Bazelak

informacje ogólne Międzynarodowa konferencja „Efektywna edukacja włączająca” z transmisją on-line 7 października 2016 r. ważna informacja
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że 7 października 2016 r. w Ministerstwie Edukacji Narodowej odbędzie się międzynarodowa konferencja „Efektywna edukacja włączająca” z udziałem ekspertów Europejskiej Agencji ds. Specjalnych Potrzeb i Edukacji Włączającej. Celem konferencji jest wymiana doświadczeń i upowszechnianie dobrych praktyk służących wysokiej efektywności kształcenia wszystkich uczniów w edukacji włączającej – zarówno uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, jak i ich pełnosprawnych rówieśników. Konferencja rozpoczyna się o godz. 9.00 i będzie transmitowana on-line, link do transmisji na żywo zostanie udostępniony na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej: www.men.gov.pl w dniu konferencji. Zachęcamy do śledzenia przebiegu konferencji na żywo.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2016-10-06 17:05 / 6640    J. Jendykiewicz-Owczarek

informacje ogólne List Rzecznika Praw Dziecka z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka 2016 ważna informacja
List z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka 2016 przypadający 20 września Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka na stałe wpisał się w kalendarzważnych świąt obchodzonych wspólnie przez dzieci, rodziców i nauczycieli. To ważny dzień, który dla dzieci jest okazją do świętowania, zabawy i radości z bycia Przedszkolakiem, a dla dorosłych, w tym wychowawców i opiekunów – czasem refleksji związanym z wychowaniem przedszkolnym.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2016-09-19 13:41 / 6582    M. Bazelak


<<< nowsze informacje     1  2  [3]  4  5  6  7  8     starsze informacje >>>
© Copyright 2019 Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Projekt i opracowanie: ix.pl