strona główna | ważne informacje | ostatnio dodane | wejście do piko | kontakt
Wizytatorzy - koordynatorzy

Dobry Start

baza szkół i placówek oświatowych

kalendarium kuratora

oferty pracy dla nauczycieli

konkursy przedmiotowe kuratora

przykłady dobrych praktyw w szkole

Niepodległa

Lekcja historii.

Reforma edukacji

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Innowacje w edukacji

Podnoszenie jakości pracy szkół

Uczeń niepełnosprawny w szkole

Wspieranie rozwoju dzicka młodszego

Szkolnictwo Zawodowe

RODO

BIP biuletyn informacji publicznej

www.edupolis.pl
dla rodziców i uczniów  Jesteś w dziale dla rodziców i uczniów » Informacje bieżące

dla rodziców i uczniów Święto Przedszkolaka
Jesteście bardzo ważne nie tylko dla swoich rodziców, bliskich ale również dla nas wszystkich. Dostarczacie nam dużo radości, powodujecie, że wszystko wokół jest kolorowe, jak tęcza na bezchmurnym niebie i dlatego osoby, które podejmują decyzje w naszym kraju, Posłowie na Sejm RP, dzisiejszy dzień — 20 września — nazwali i ogłosili Dniem Przedszkolaka, czyli Waszym Świętem.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 2 liczba załączników 0 2013-09-19 15:34 / 3895    M. Bazelak

dla rodziców i uczniów Projekt „Młodzi Przedsiębiorczy”
Centrum Edukacji Obywatelskiej i Narodowy Bank Polski po raz piąty rozpoczynają projekt „Młodzi Przedsiębiorczy”, w którym uczniowie gimnazjów prowadzą wirtualne firmy i uczą się inwestowania, budżetowania i oszczędzania. Do 8 października 2013 roku trwa nabór do kolejnej edycji programu. Uczestnictwo w nim jest bezpłatne.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2013-09-19 10:31 / 3891    M. Bazelak

dla rodziców i uczniów Nie od razu Polskę zbudowano. Europejskie dni dziedzictwa w Toruniu 2013.
Z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa Toruń, na jeden dzień, wypełni się średniowiecznymi mieszczanami, rycerstwem i rzemieślnikami, a mieszkańcy Grodu Kopernika i turyści będą mogli jeszcze bardziej poczuć jego średniowieczny klimat.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2013-09-11 15:25 / 3853    M. Bazelak

dla dyrektorów i samorządów Rusza akcja „POM@GAMY” skierowana do uczniów szkół Torunia i powiaty toruńskiego
Komenda Miejska Policji w Toruniu zaprasza uczniów szkół do udziału w akcji „POM@GAMY”. Od 1 września 2013 r. uczniowie mają do dyspozycji adres mailowy pomagamy.torun@bg.policja.gov.pl obsługiwany przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji zajmujących się problematyką nieletnich. Uczniowie mogą przesyłać informacje dotyczące przemocy w szkole, w domu, poważnych konfliktów i problemów.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2013-08-29 17:33 / 3822    K. Bylicki

dla rodziców i uczniów Nowe informatory maturalne
Informacja na temat nowych informatorów maturalnych.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2013-07-19 13:18 / 3782    M. Bazelak

dla rodziców i uczniów IV Ogólnopolskie Warsztaty Artystyczne „Radosne Serca”
IV Ogólnopolskie Warsztaty Artystyczne „Radosne Serca” to projekt realizowany w ramach programu Edukacja Kulturalna Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków Urzędu Miasta Bydgoszcz, skierowany do utalentowanych artystycznie dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat ze szkół i placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego kraju. Główną ideą tego interdyscyplinarnego przedsięwzięcia jest wyrównywanie szans w dostępie do edukacji kulturalnej oraz promocja aktywnych form spędzania czasu wolnego poprzez poszerzanie wiedzy i zainteresowań artystycznych młodych ludzi. Warsztaty, które w tym roku odbędą się w Bydgoszczy i Biskupinie obejmują zajęcia w pięciu kategoriach artystycznych: teatr, taniec, muzyka, plastyka, fotografia. Spektakl będący owocem podjętych działań odbędzie się w Miejskim Centrum Kultury 12.07.2013 r. o godzinie 17:00 (wstęp wolny). Fabuła widowiska osnuta została wokół baśni H. Ch. Andersena „Brzydkie kaczątko”.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2013-07-10 12:26 / 3768    J. Jendykiewicz-Owczarek

dla nauczycieli IX edycja Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów (OMG)
Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Matematycznej organizuje w roku szkolnym 2013/2014 IX edycję Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów (OMG). Są to ogólnopolskie zawody matematyczne, o wysokim standardzie merytorycznym, skierowane do uczniów gimnazjum. Poprzez zmagania z zadaniami konkursowymi, uczestnicy OMG zyskują solidne podstawy merytoryczne do udziału w Olimpiadzie Matematycznej na poziomie ponadgimnazjalnym - jedynym konkursem matematycznym dającym uprawnienia przy rekrutacji na niemal wszystkie uczelnie wyższe w Polsce. Przywileje te - ustalane przez senaty poszczególnych szkół wyższych - dotyczą wielu kierunków, nawet tych, nie związanych bezpośrednio z matematyką. Również finalistom i laureatom OMG przysługują uprawnienienia przy rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej oraz przy egzaminie gimnazjalnym.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2013-07-08 14:54 / 3766    A. Borysiak

dla dyrektorów i samorządów 17 maja - Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci
17 maja obchodzony jest Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci. Inicjatorem tego święta jest Child Helpline International – organizacja zrzeszająca telefony zaufania dla dzieci ze 160 krajów świata. Z tej okazji Fundacja Dzieci Niczyje ogłasza konkurs na najciekawszą inicjatywę związaną z obchodami Dnia dla publicznych i niepublicznych placówek edukacyjnych, bibliotek oraz organizacji pozarządowych. Głównym celem Dnia Telefonów Zaufania dla Dzieci jest propagowanie idei pomocy dzieciom i młodzieży poprzez telefony zaufania oraz zapoznanie z ofertą działających telefonów zaufania dzieci oraz nauczycieli, wychowawców i rodziców. Informacje nt. organizacji lokalnych obchodów oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie www.dzientelefonow.fdn.pl
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2013-05-24 11:43 / 3667    K. Bylicki

dla rodziców i uczniów KURS KOMPUTEROWY DLA MIESZKAŃCÓW TORUNIA Z DYSFUNKCJĄ WZROKU
Fundacja „Szansa dla Niewidomych” zaprasza na bezpłatny kurs podstawowy obsługi sprzętu specjalistycznego i nowoczesnych rozwiązań technologicznych wykorzystywanych w edukacji i aktywizacji niewidomych i słabowidzących. W projekcie mogą uczestniczyć wyłącznie mieszkańcy Miasta Toruń z orzeczonym znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności (bądź orzeczenie równoważne) z tytułu wzroku - osoby uczące się, ich najbliżsi oraz nauczyciele. Kurs odbędzie się 8 i 9 czerwca 2013 r. w godz. 10.00-17.00 w Zespole Szkół nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Dziewulskiego 2 w Toruniu. Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem: Fundacja Szansa dla Niewidomych, biuro regionalne w Bydgoszczy, ul. Ogińskiego 20, 85-092 Bydgoszcz. Tel. (52) 321-47-83; e-mail: bydgoszcz@szansadlaniewidomych.org.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2013-05-23 14:51 / 3650    J. Jendykiewicz-Owczarek

dla rodziców i uczniów Dzień SCRATCHa na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu
Wydział Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu zaprasza w najbliższą sobotę 18 maja na Dzień SCRATCHa organizowany w ramach obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego pod patronatem Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Dzień SCRATCH'a to przedsięwzięcie adresowane do szerokiego grona odbiorców – dzieci, rodziców oraz nauczycieli mające na celu popularyzację programu SCRATCH oraz zachęcenie dzieci do rozwijania umiejętności programistycznych i informatycznych. W trakcie zaprezentowana zostanie nowa wersja oprogramowania SCRATCH i przykłady jego wykorzystania. Istotnym elementem wydarzenia będą warsztaty dla dzieci i młodzieży pozwalające na praktyczne wykorzystanie oprogramowania. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie: http://www.mat.umk.pl/web/kni/scratch2013
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2013-05-17 18:18 / 3640    K. Bylicki


<<< nowsze informacje     12  13  14  15  16  [17]  18  19  20  21  22     starsze informacje >>>
© Copyright 2019 Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Projekt i opracowanie: ix.pl