strona główna | ważne informacje | ostatnio dodane | wejście do piko | kontakt
Wizytatorzy - koordynatorzy

Dobry Start

baza szkół i placówek oświatowych

kalendarium kuratora

oferty pracy dla nauczycieli

konkursy przedmiotowe kuratora

przykłady dobrych praktyw w szkole

Niepodległa

Lekcja historii.

Reforma edukacji

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Innowacje w edukacji

Podnoszenie jakości pracy szkół

Uczeń niepełnosprawny w szkole

Wspieranie rozwoju dzicka młodszego

Szkolnictwo Zawodowe

RODO

BIP biuletyn informacji publicznej

www.edupolis.pl
dla rodziców i uczniów  Jesteś w dziale dla rodziców i uczniów » Informacje bieżące

dla dyrektorów i samorządów Serwis www.mojestypendium.pl - największa wyszukiwarka stypendiów w Polsce
Fundacja Dobra Sieć oraz Fundacja Orange zapraszają do odwiedzenia serwisu www.mojestypendium.pl, w którym znajdują się między innymi informacje o programach stypendialnych organizacji pozarządowych, firm, osób prywatnych i samorządów. Serwis www.mojestypendium.pl to największa wyszukiwarka stypendiów w Polsce, miejsce, w którym uczniowie, ich rodzice, studenci mogą znaleźć wiele ciekawych ofert programów stypendialnych. Szczegółowe informacje: a.kosecka@mojestypendium.org http://www.youtube.com/watch?v=J005p2Jge3w&feature=plcp
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2012-12-03 09:50 / 3218    K. Bylicki

dla rodziców i uczniów Zmiany w zakresie ubezpieczenia dzieci przez rodziców od 1.01.213 r. - INFORMACJA NFZ
Zmiany w zakresie ubezpieczenia dzieci przez rodziców od 1.01.213 r. - INFORMACJA NFZ
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2012-11-29 13:48 / 3208    M. Bazelak

dla dyrektorów i samorządów Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2012/2013 ważna informacja
Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas określiła kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w nadchodzącym roku szkolnym. Należą do nich: Wspieranie rozwoju dziecka młodszego, w tym obniżenie wieku szkolnego do 6 lat, Wzmacnianie bezpieczeństwa w szkołach i placówkach oświatowych oraz Podniesienie jakości kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2012-09-14 13:53 / 2985    K. Zaremba

dla rodziców i uczniów Projekt „Międzykulturowa szkoła w wielokulturowej społeczności”
W ramach projektu „Międzykulturowa szkoła w wielokulturowej społeczności” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich (EFI), realizowanego przez Międzynarodową Organizację do spraw Migracji (IOM) w partnerstwie z Urzędem m.st. Warszawy i Kuratorium Oświaty w Warszawie przygotowano publikację dla dzieci cudzoziemskich rozpoczynających naukę w polskich szkołach i ich rodziców.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2012-09-10 10:19 / 2976    K. Bylicki

dla rodziców i uczniów List Ministra Edukacji Narodowej na inaugurację roku szkolnego 2012/2013
Drodzy Uczniowie, Szanowni Nauczyciela i Rodzice, przed Wami kolejny rok szkolny Pełen nowych wyzwań, pracy i intensywnej nauki. To również czas realizowania pasji i zainteresowań, rodzenia się przyjaźni, zdobywania umiejętności istotnych dla Waszego rozwoju i przyszłej drogi życiowej.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 1 liczba załączników 1 2012-09-03 08:07 / 2959    M. Bazelak

dla rodziców i uczniów List Rzecznika Praw Dziecka na inaugurację roku szkolnego 2012/2013
Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie, minął czas wakacji, dni wielu wrażeń i wypoczynku. Mam nadzieję, że macie mnóstwo związanych z nimi pięknych wspomnień. Ja też kiedyś - jako uczeń - uwielbiałem wakacje. Teraz przed Wami kolejny rok szkolny. Czas nowych wyzwań. Chciałbym, byście pamiętali, że w szkole nie tylko zdobywacie wiedzę. Uczycie się także koleżeństwa, szacunku, wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. W szkole - przez przebywanie z rówieśnikami, z dziećmi młodszymi i starszymi od siebie, z nauczycielami - uczcie się również odpowiedzialności i tolerancji, stajecie się osobami, na którch można polegać.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 1 liczba załączników 1 2012-09-03 08:06 / 2956    M. Bazelak

dla nauczycieli Festiwal Młodych Naukowców E(x)plory
Fundacja Zaawansowanych Technologii zachęca młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną do udziału w Festiwalu Młodych Naukowców E(x)plory, w trakcie którego uczestnicy są przygotowywani do reprezentowania naszego kraju na międzynarodowych konkursach dla początkujących naukowców. Laureaci Festiwalu E(x)plory, wśród których znalazł się Jakub Nagrodzki-uczeń pierwszej klasy XXXIII LO im. Mikołaja Kopernika w Warszawie, uczestniczyli w maju 2012 r. w największych światowych targach projektów uczniowskich Intel ISEF w Pittsburghu (USA) i zdobyli dwie nagrody.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 2 2012-08-30 08:46 / 2940    K. Bylicki

dla dyrektorów i samorządów ,,Jak poprawić efekty kształcenia?” – debaty w powiatach województwa kujawsko-pomorskiego
,,Jak poprawić efekty kształcenia?” pod takim hasłem odbywały się w maju i czerwcu debaty zorganizowane przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy poświęcone efektom kształcenia w gimnazjach województwa kujawsko-pomorskiego. W spotkaniach, które miały miejsce w Lipnie, Wąbrzeźnie, Samostrzelu, Lubostroniu i Warlubiu uczestniczyli przedstawiciele gimnazjów powiatów wąbrzeskiego, lipnowskiego, nakielskiego, żnińskiego i świeckiego, osiągających niskie wyniki na egzaminach zewnętrznych. Głównym celem inicjowanych i organizowanych przez Kuratorium Oświaty i Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli spotkań była diagnoza sytuacji - określenie przyczyn niskich efektów kształcenia - oraz zaproponowanie systemowych działań, zmierzających do poprawy wyników.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 5 2012-06-29 10:44 / 2887    K. Bylicki

dla rodziców i uczniów Zaproszenie do udziału w projekcie „Kompetencje dotyczące wielojęzyczności i wielokulturowości: Deskryptory i materiały dydaktyczne”.
Wydział Edukacji Językowej Ośrodka Rozwoju Edukacji zaprasza do współpracy w realizacji projektu zainicjowanego przez Europejskie Centrum Języków Nowożytnych w Grazu. Jego celem jest wsparcie nauczycieli i trenerów szkolących nauczycieli w pracy polegającej na propagowaniu szeroko rozumianej wielokulturowości. ORE zwraca się o przesłanie przykładów „dobrych praktyk”, tj. konspektów lekcji, zajęć pozalekcyjnych, projektów lub programów, które w praktyczny sposób rozwijają kompetencje związane z wielojęzycznością i/lub wielokulturowością.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2012-06-15 14:04 / 2848    K. Bylicki

dla nauczycieli Przejście Wenus na tle tarczy Słońca 6 czerwca 2012 r.
W najbliższą środę, 6 czerwca 2012 roku, rano w godzinach 4.20 – 6.55, przy sprzyjającej pogodzie, można będzie obejrzeć z terenu naszego województwa zjawisko przejścia Wenus na tle tarczy Słońca. 15 ośrodków w naszym województwie (51 w całej Polsce) zgłosiło w tym dniu organizację pokazów. Publiczne pokazy organizują Astrobazy w Brodnicy, Dobrzyniu nad Wisłą, Golubiu – Dobrzyniu, Gniewkowie, Gostycynie, Inowrocławiu, Jabłonowie Pomorskim, Kruszwicy , Radziejowie, Rypinie, Świeciu nad Wisłą, Unisławiu i w Złejwsi Wielkiej oraz Planetarium i Obserwatorium w Grudziądzu a także Gimnazjum i Liceum Akademickie w Toruniu. Szczegóły dotyczące tych pokazów można znaleźć na stronie http://www.vt2012.astronomia.pl. Na stronie tej można również znaleźć porady jak przygotować i przeprowadzić obserwacje gdy nie dysponuje się takim wyposażeniem jak Astrobaza.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2012-06-02 15:46 / 2829    K. Bylicki


<<< nowsze informacje     14  15  16  17  18  [19]  20  21  22  23  24     starsze informacje >>>
© Copyright 2019 Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Projekt i opracowanie: ix.pl