strona główna | ważne informacje | ostatnio dodane | wejście do piko | kontakt
Wizytatorzy - koordynatorzy

Rekrutacja do szkół

Dobry Start

baza szkół i placówek oświatowych

kalendarium kuratora

oferty pracy dla nauczycieli

konkursy przedmiotowe kuratora

przykłady dobrych praktyw w szkole

Niepodległa

Lekcja historii.

Reforma edukacji

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Innowacje w edukacji

Podnoszenie jakości pracy szkół

Uczeń niepełnosprawny w szkole

Wspieranie rozwoju dzicka młodszego

Szkolnictwo Zawodowe

RODO

BIP biuletyn informacji publicznej

www.edupolis.pl
Aktualności
Komunikat w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie wakacji letnich
2019-06-21 14:13
Szanowni Państwo, w związku z rozpoczynającymi się wakacjami letnimi Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy informuje jak poniżej. Wakacje, jako czas beztroski i odpoczynku, mogą nieść wiele zagrożeń dla dzieci i młodzieży. Zagrożenia te związane mogą być z różnego rodzaju używkami. Dlatego należy mieć świadomość, iż produkcja, sprzedaż oraz posiadanie nowych narkotyków zwanych potocznie "dopalaczami" zagrożone są konsekwencjami karnymi. Przedstawiciele Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Policji są do dyspozycji rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży. Uruchomiono bezpłatną infolinię 800 060 800, gdzie można uzyskać informacje dotyczące nowych narkotyków.
Uroczysta gala laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych i turniejów z rejonów Delegatury w Toruniu i we Włocławku
2019-06-21 13:53
17 czerwca 2018 r. w Sali Złotej Pałacu Bursztynowego we Włocławku odbyła się uroczysta gala laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych i turniejów z rejonów Delegatury w Toruniu i we Włocławku. W uroczystości udział wzięli: Marek Gralik Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Maria Mazurkiewicz Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty, Wojciech Jaranowski Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, dr Barbara Moraczewska Zastępca Prezydenta Miasta Włocławek, Agnieszka Białopiotrowicz Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Włocławek, dyrektorzy szkół, nauczyciele, laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych i turniejów.
Uroczysta gala laureatów i finalistów olimpiad i turniejów z rejonu bydgoskiego Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
2019-06-21 09:13
13 czerwca 2019 roku w Auli Copernicanum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyła się uroczysta gala laureatów i finalistów olimpiad i turniejów z rejonu bydgoskiego Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. W uroczystości wzięli udział: Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty p. Marek Gralik, prof. dr hab. Mariusz Kończal z Wydziału Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, dyrektorzy szkół, nauczyciele, laureaci i finaliści olimpiad i turniejów.
Życzenia Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty z okazji zakończenia roku szkolnego 2018/2019
2019-06-19 08:05
Szanowni Nauczyciele
Drodzy Uczniowie i Rodzice
,

mija kolejny rok zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Z pewnością przejdzie on do historii polskiej oświaty głównie z pięciu powodów: strajku nauczycieli, ostatniego egzaminu gimnazjalnego i zakończenia funkcjonowania gimnazjum, pierwszego egzaminu ósmoklasisty oraz równoczesnej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Mam jednak nadzieję, że zarówno nauczyciele jak i uczniowie zapamiętają go również jako kolejny rok zrealizowanych planów i własnego rozwoju.
List Ministra Edukacji Narodowej z okazji zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2018/2019
2019-06-19 08:04
Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy, szkoła nie mogłaby istnieć bez zaangażowanych w swoją pracę nauczycieli i dyrektorów. To dzięki Państwu młodzi ludzie zdobywają wiedzę i nowe umiejętności, poznają bogactwo otaczającego nas świata. Pod Państwa opieką uczniowie kształtują swoje charaktery, mierzą się z przeciwnościami, przezwyciężają własne słabości i ograniczenia, czerpią naukę z ewentualnych niepowodzeń.
Konferencja prasowa Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty - Podsumowanie roku szkolnego 2018/2019
2019-06-19 07:30
18 czerwca br. odbyła się konferencja prasowa Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty - Marka Gralika dotycząca podsumowania roku szkolnego 2018/2019 i rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020. Chociaż ustawowy termin zakończenia roku szkolnego przypada na ostatni dzień sierpnia, to już 19 czerwca w ostatni dzień zajęć dydaktyczno-wychowawczych we wszystkich szkołach odbędą się uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego. Wojewódzką uroczystość zakończenia roku szkolnego zaplanowano w Zespole Szkół w Koronowie, przy ulicy Sobieskiego 16. W uroczystościach z okazji zakończenia roku szkolnego weźmie udział 43 256 nauczycieli oraz 338 073 uczniów.
List Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w sprawie bezpiecznych wakacji
2019-06-13 13:09
Szanowni Rodzice
Drodzy Uczniowie,


wakacje letnie to szczególny okres. W czerwcu, lipcu i sierpniu spędzamy czas nad wodą, w górach lub w lesie. Część wakacyjnego wypoczynku wypełnia zabawa w miejscu zamieszkania. Towarzyszące wypoczynkowi odprężenie sprawia jednak, że niejednokrotnie zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Chcąc uniknąć zagrożeń wakacyjnych proszę o zapoznanie się z poniższą informacją.

<<< nowsze     1  [2]  3  4  5  6  7  8  9  10  11     starsze >>>
!!! Ważne informacje wszystkie
dla rodziców i uczniów 2019-07-17 08:23
Liczba wolnych miejsc w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2019/2020 - liceum ogólnokształcące, technikum, branżowa szkoła I stopnia
dla rodziców i uczniów 2019-07-12 10:03
Rekrutacja 2019/2020 - informacja dla dyrektorów publicznych szkół ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych
dla dyrektorów i samorządów 2019-07-05 13:12
Rządowy program pomocy dzieciom i uczniom w formie zasiłku losowego...

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Reforma edukacji

Wypoczynek dzieci i młodzieży

Rok Bezpiecznej Szkoły

Reforma podręcznikowa

Ośrodek Rozwoju Edukacji  Okręgowa Komisja Egzaminacyjna

Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy  Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu  Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku

www.mcourser.pl

Uczenie się przez całe życie.
© Copyright 2019 Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Projekt i opracowanie: ix.pl