strona główna | ważne informacje | ostatnio dodane | wejście do piko | kontaktAktualności
Zaproszenie do kina na pokaz filmu „Nędzarz i madame”
2021-12-14 07:57
Zachęcamy nauczycieli oraz dyrektorów szkół do zorganizowania wyjść do kina na pokaz filmu „Nędzarz i madame”, który przedstawia artystyczną i duchową drogę powstańca styczniowego, artysty-malarza oraz dobroczyńcy ubogich - Adama Chmielowskiego - twórcy, który po latach burzliwej młodości porzuca dotychczasowe życie, zostaje dla świata Bratem Albertem i przyszłym świętym. Zdjęcia kręcono między innymi w Toruniu oraz podbydgoskim Ostromecku. Więcej na temat filmu w poniższym materiale, który zawiera również scenariusz lekcji.
Ogólnopolska inauguracja Regionalnych Punktów Informacyjnych Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności
2021-12-03 12:25
25 listopada 2021 r. w Forcie Sokolnickiego Cytadeli Warszawskiej nastąpiło uroczyste otwarcie działalności Regionalnych Punktów Informacyjnych Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Przedstawicieli Regionalnych Punktów Informacyjnych przywitały Pani Alicja Pietrzak, dyrektor Biura Edukacji Szkolnej, Młodzieży i Europejskiego Korpusu Solidarności, Pani Monika Kiepuszewska-Stefaniuk, dyrektor Biura Promocji, Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. W spotkaniu uczestniczyli Pan Marek Gralik - Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty oraz Pani Anna Borysiak - straszy wizytator - koordynator Regionalnego Punktu Informacyjnego w Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.
List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat
2021-12-03 10:04
Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz Minister Zdrowia Adam Niedzielski skierowali do rodziców i opiekunów wspólny list dotyczący szczepień dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. W liście ministrowie informują o rekomendacji Europejskiej Agencji Leków dotyczącej szczepień w tej grupie wiekowej. Przytaczają także dane świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych. Informacje zawarte w liście mają pomóc rodzicom i opiekunom w podjęciu świadomej i odpowiedzialnej decyzji dotyczącej szczepień dzieci w wieku 5-11 lat.
"Smak świąt dla obrońców granicy"
2021-12-03 09:57
Fundacja Bezpieczny Świat i Klub Prawicy Bydgoskiej organizują akcję ,,Smak świąt dla obrońców granicy''. Zachęcamy wszystkie szkoły do wzięcia w niej udziału. Akcja polega zorganizowaniu produktów potrzebnych do pieczenia pierników i/lub na pieczeniu pierników dla żołnierzy i funkcjonariuszy stojących na straży naszej wschodniej granicy. Pierniki zostaną tam zawiezione w ostatni weekend przed świętami Bożego Narodzenia.
Stacjonarne seminarium programu eTwinning: Mój pierwszy projekt z Ambasadorem
2021-11-30 11:03
W dniach 26-27 listopada 2021 r. w Hotelu Copernicus w Toruniu odbyło się seminarium programu eTwinning dla nauczycieli wszystkich typów szkół i placówek: Mój pierwszy projekt z ambasadorem. Seminarium zainaugurował Pan Marek Gralik - Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, który zachęcał uczestników do aktywnego udziału i wykorzystania potencjału eTwinning "... macie Państwo w rękach niezwykłe narzędzie, które może wesprzeć waszą pracę na wielu poziomach..." W spotkaniu uczestniczyło ponad 60 nauczycieli z województw mazowieckiego, śląskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.
Jubileusz 10-lecia nadania imienia Mariana Rejewskiego Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bydgoszczy
2021-11-30 08:15
Dziesięć lat temu Rada Pedagogiczna Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bydgoszczy podjęła uchwałę w sprawie wniosku o nadanie placówce imienia Mariana Rejewskiego. 16 listopada 2021 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bydgoszczy odbyła się uroczystość jubileuszowa. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście, wśród których był Pan Marek Gralik – Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Pan Zbigniew Ostrowski – Wicemarszałek Województwa Kujawsko Pomorskiego w Toruniu, Pan Radosław Chmara z ramienia prezydenta miasta, Pan Wojciech Bartoszek - dyrektor Muzeum Wojsk Lądowych, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych z Bydgoszczy, przedstawiciele kadry naukowej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz pracownicy biblioteki.
XIV edycja Wojewódzkiego Konkursu im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię”
2021-11-19 11:41
Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu, we współpracy z Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Fundacją Generał Elżbiety Zawackiej, Archiwum i Muzeum Pomorskim AK oraz Wojskowej Służby Polek w Toruniu, organizują Wojewódzki Konkurs im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię” dla uczniów VII i VIII klas szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego.

<<< nowsze     3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  13     starsze >>>
!!! Ważne informacje wszystkie
informacje ogólne 2022-09-28 15:14
„InstaLogik” – ogólnopolski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej
informacje ogólne 2022-09-22 10:20
Regulaminy szczegółowe konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty 2022/2023
dla nauczycieli 2022-09-22 08:28
„Szkoła doceniania” – Ogólnopolska konferencja nauczycieli – praktyków
informacje ogólne 2022-09-19 12:12
Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej – eliminacje wojewódzkie na Zamku Golubskim 27 października 2022 r.
dla dyrektorów i samorządów 2022-09-16 12:37
Zaproszenie do udziału w V edycji programu edukacyjnego pn. "Przyjazna szkoła"    
© Copyright 2022 Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Projekt i opracowanie: ix.pl