strona główna | ważne informacje | ostatnio dodane | wejście do piko | kontaktdla nauczycieli  Jesteś w dziale dla nauczycieli » Informacje bieżące

dla nauczycieli Kierowanie nauczycieli do pracy wśród Polonii i Polaków za granicą
Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą corocznie kieruje nauczycieli do pracy dydaktycznej wśród Polonii i Polaków za granicą. Prócz zajęć dydaktycznych nauczyciele prowadzą w miejscach przebywania szeroką działalność kulturalno-oświatową. Upowszechniają wiedzę na temat polskiej kultury, sztuki, walorów przyrodniczych i krajobrazowych oraz osiągnięć naukowych i gospodarczych.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2022-01-17 11:30 / 10624    M. Bazelak

dla nauczycieli Dzień Bezpiecznego Internetu
Licznik inicjatyw już działa, formularze są dostępne, teraz czas na ruch po stronie szkół, organizacji pozarządowych, firm i osób prywatnych – warto zgłosić inicjatywę i zostać współtwórcą rekordu inicjatyw na DBI 2022! Organizatorzy (NASK i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę) po raz kolejny zapraszają do aktywnego udziału w Dniu Bezpiecznego Internetu. Bezpieczeństwo w sieci staje się coraz większym wyzwaniem i ważnym tematem. Zdalne lekcje, zdalna praca, wirtualne urzędy i sklepy – nasze życie przenosi się coraz bardziej do internetu i tym ważniejsze stają się wydarzenia, takie jak Dzień Bezpiecznego Internetu. Dzięki zgłaszaniu inicjatyw do DBI każdy może zadbać o edukację i bezpieczeństwo sieci w swojej lokalnej społeczności, ale można też zaproponować inicjatywę, która będzie angażowała większą grupę osób – to zależy tylko od kreatywności i możliwości osób, które chcą się włączyć w obchody DBI 2022.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2022-01-11 14:44 / 10616    A. Borysiak

dla nauczycieli Rekrutacja na kierunek Fizyka na UKSW w Warszawie
Biuro Komunikacji i Promocji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie informuje o rozpoczęciu w dniu 14.01.2022 r. rekrutacji na stacjonarne, bezpłatne studia drugiego stopnia na kierunku Fizyka.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2022-01-10 12:08 / 10612    M. Leciejewski

dla nauczycieli Projekt "Sercem za Rodziną"
Towarzystwo Edukacyjne Lokomotywa zaprasza przedszkola i szkoły do udziału w projekcie "Sercem za Rodziną", który powstał w ramach konkursu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej "Po pierwsze Rodzina!".
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2021-12-23 10:05 / 10599    A. Nicpoń

dla nauczycieli Projekt Strefa Lektur
Zachęcamy do zapoznania się z projektem edukacyjnym STREFA LEKTUR. Strefa Lektur została stworzona po to, by wesprzeć edukację w sferze literatury przez zawodowych artystów (twórców filmu i teatru). Głównym celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim próba oswojenia młodych ludzi z trudnym dla nich do zinterpretowania tekstem literackim. Wszystkie lektury zostały nagrane w naturalnej scenografii adekwatnej do treści oraz z wykorzystaniem strojów nawiązujących do treści i konkretnej epoki. Dla nauczycieli zostały dodatkowo przygotowane pomoce dydaktyczne do każdej z prezentowanych przez nas lektur, tj. propozycje poprowadzenia lekcji z użyciem ćwiczeń metodą dramy. Więcej informacji można uzyskać na stronie projektu.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2021-12-23 09:28 / 10598    B. Łoś

dla nauczycieli „Postaw na Słońce” – zaproszenie do udziału w ogólnopolskim projekcie ekologicznym
Fundacja Banku Ochrony Środowiska zaprasza uczniów do udziału w ogólnopolskim projekcie ekologicznym „Postaw na Słońce”.
Projekt „Postaw na Słońce” został objęty honorowym patronatem Ministra Klimatu i Środowiska oraz Ministra Edukacji i Nauki.
Celem projektu „Postaw na słońce” jest upowszechnienie wśród młodzieży wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych, jakie daje wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii (OZE), a zwłaszcza ogniw fotowoltaicznych.
„Postaw na Słońce” to projekt edukacyjny składający się z dwóch konkursów: badawczego oraz filmowego. Oba skierowane są do uczniów ze szkół ponadpodstawowych oraz z klas 7-8 ze szkół podstawowych.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej organizatora.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2021-12-21 08:26 / 10590    J. Jendykiewicz-Owczarek

dla nauczycieli Działania Fundacji "Twarze depresji"
Fundacja "Twarze depresji" przekazuje informacje o realizowanych przedsięwzięciach. Program bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci, młodzieży, ich rodziców/ opiekunów i młodych dorosłych do 24. roku życia, Bezpłatny webinar o leczeniu depresji u dzieci i młodzieży. Fundacja przygotowała również kompendium wiedzy o leczeniu depresji wśród dzieci i młodzieży - magazyn „Twarze depresji”.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2021-12-16 10:45 / 10588    A. Nicpoń

informacje ogólne Ruszają szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat
Rozpoczynają się szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat. Proces szczepień został uruchomiony po pozytywnej rekomendacji Europejskiej Agencji Leków (EMA). Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które świadczą o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 1 liczba załączników 0 2021-12-14 14:23 / 10583    K. Zaremba

dla nauczycieli Zaproszenie do kina na pokaz filmu „Nędzarz i madame”
Zachęcamy nauczycieli oraz dyrektorów szkół do zorganizowania wyjść do kina na pokaz filmu „Nędzarz i madame”, który przedstawia artystyczną i duchową drogę powstańca styczniowego, artysty-malarza oraz dobroczyńcy ubogich - Adama Chmielowskiego - twórcy, który po latach burzliwej młodości porzuca dotychczasowe życie, zostaje dla świata Bratem Albertem i przyszłym świętym. Zdjęcia kręcono między innymi w Toruniu oraz podbydgoskim Ostromecku. Więcej na temat filmu w poniższym materiale, który zawiera również scenariusz lekcji.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 1 liczba załączników 1 2021-12-14 07:57 / 10580    K. Zaremba

informacje ogólne Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży – biuletyn
Zachęcamy rodziców, nauczycieli oraz dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych do zapoznania się z biuletynem NFZ „Ze Zdrowiem”. Numer piąty magazynu jest poświęcony zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2021-12-09 10:54 / 10574    K. Zaremba


<<< nowsze informacje     [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     starsze informacje >>>
© Copyright 2022 Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Projekt i opracowanie: ix.pl