strona główna | ważne informacje | ostatnio dodane | wejście do piko | kontaktdla nauczycieli  Jesteś w dziale dla nauczycieli » Informacje bieżące

dla nauczycieli Ogólnopolski projekt edukacyjny „Powstańcy’44 – pamiętamy!” – 3 edycja
Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do udziału w trzeciej edycji Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Powstańcy’44 – pamiętamy!” skierowanego do uczniów szkół podstawowych (klasy 7-8) i ponadpodstawowych. Został on objęty Honorowym Patronatem Muzeum Powstania Warszawskiego, Towarzystwa Przyjaciół Warszawy oraz kampanii BohaterON – włącz historię.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2022-09-16 14:07 / 11020    A. Borysiak

informacje ogólne Koduj z Gigantami: Cyberbezpieczeństwo
Organizatorzy informują o zapisach na "Koduj z Gigantami: Cyberbezpieczeństwo" - największe wydarzenie programistyczne dla dzieci i młodzieży w Polsce. To już 11 edycja największych ogólnopolskich warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży, w których udział można wziąć całkowicie za darmo!
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2022-09-16 13:17 / 10967    K. Mikulski

dla nauczycieli Ogólnopolska akcja edukacyjna „Orlęta. Grodno '39”
Minister Edukacji i Nauki objął patronatem akcję edukacyjną „Orlęta. Grodno '39” promującą i popularyzującą najnowszą filmową produkcję Telewizji Polskiej oraz Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych pod tym samym tytułem. Jest to doskonała okazja do przybliżenia młodym ludziom tematu Orląt grodzieńskich i obrony przed sowieckim najeźdźcą w 1939 r. W ramach akcji edukacyjnej zostały opracowane scenariusze zajęć oraz wideo-lekcja, które można pobrać na stronie promującej film. Wraz z dodatkowymi materiałami informacyjnymi i plakatem stanowią zestaw materiałów, które nauczyciele mogą pokazywać na lekcjach i przybliżać tematykę rocznicy sowieckiej agresji na Polskę 17 września 1939 roku.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2022-09-16 13:06 / 11025    A. Koziołkiewicz

dla nauczycieli IV edycja programu edukacyjnego - Aktywni Błękitni Szkoła Przyjazna Wodzie
Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku, zachęca do działania na rzecz edukacji wodnej i zaprasza dyrektorów oraz nauczycieli szkół podstawowych do udziału w IV edycji programu edukacyjnego – Aktywni Błękitni Szkoła Przyjazna Wodzie. Szeroko zakrojony program edukacyjny Wód Polskich ma na celu stworzenie sieci szkół przyjaznych wodzie, promując działania w zakresie dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej. Wody Polskie wraz z partnerami: policją i strażą pożarną i WOPR zachęcają do realizacji edukacji o zrównoważonym rozwoju w gospodarce wodnej, szczególnie ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy. Propagujemy poprawne nawyki korzystania z zasobów wodnych.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2022-09-16 10:53 / 11027    A. Koziołkiewicz

dla nauczycieli BohaterON w Twojej Szkole – VII edycja projektu w nowej, cyfrowej odsłonie skierowana do szkół i przedszkoli
BohaterON w Twojej Szkole to działania skierowane do placówek oświatowych i instytucji związanych z edukacją dzieci i młodzieży. Misją projektu jest tworzenie i przekazywanie wiedzy historycznej – szczególnie tej dotyczącej Powstania Warszawskiego – w atrakcyjnej dla młodych ludzi formie oraz nowoczesna edukacja patriotyczna. W tym celu, we współpracy z metodykami i praktykami ze wszystkich poziomów nauczania tworzone są konspekty zajęć i materiały edukacyjne do wykorzystania na lekcjach historii, polskiego, wychowawczych, czy zajęciach dodatkowych.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2022-09-14 10:41 / 11013    A. Nejman

dla nauczycieli Zaproszenie do udziału w programie „Przyjazna szkoła”
Fundacja „Emic” z siedzibą w Toruniu zaprasza szkoły z województwa kujawsko-pomorskiego, do których uczęszczają dzieci z doświadczeniem migracji i uchodźstwa, do wzięcia udziału w całorocznym, bezpłatnym programie edukacyjnym „Przyjazna szkoła” w roku szkolnym 2022/2023.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2022-09-13 11:48 / 11009    J. Jendykiewicz-Owczarek

dla nauczycieli Szkolenie e-learningowe nt. „Profilaktyka przemocy rówieśniczej – rola świadka. Edycja V”
Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie zaprasza nauczycieli i specjalistów do udziału w szkoleniu e-learningowym nt. „Profilaktyka przemocy rówieśniczej – rola świadka. Edycja V”, które jest dostępne do dnia 16 września 2022 r.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2022-09-08 13:50 / 10990    M. Babyszka

dla nauczycieli Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości – programy edukacyjne dla szkół podstawowych, liceów, techników, szkół branżowych i zawodowych
Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprasza do zapoznania się z ofertą programów edukacyjnych skierowanych do uczniów wszystkich etapów edukacji – od szkół podstawowych, poprzez licea, technika, szkoły branżowe i zawodowe, w tym skierowane do uczniów z Ukrainy. Programy Fundacji przygotowują młodzież do wejścia na rynek pracy, uczą przedsiębiorczości i ekonomii. Ich celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej oraz umożliwienie młodym ludziom zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2022-09-07 14:28 / 10989    A. Nejman

dla nauczycieli Zapraszamy na szkolenia eTwinning !!!
Krajowe Biuro eTwinning prowadzi aktualnie nabór na następujące szkolenia online i stacjonarne.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2022-09-05 11:26 / 10977    A. Borysiak

dla nauczycieli TVP Nauka - nowa antena Telewizji Polskiej
Szanowni Państwo od dnia 3 października 2022 r. rozpocznie nadawanie nowa antena Telewizji Polskiej - TVP Nauka. Będzie prezentować treści oparte na faktach i dowodach naukowych, realizując misję mediów publicznych. Widzowie będą mogli uczestniczyć w najważniejszych wydarzeniach, poznawać dorobek polskich i światowych naukowców w naukach ścisłych, przyrodniczych, technicznych, ekologii, medycynie, naukach o ziemi i naukach społecznych.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2022-08-30 15:04 / 10970    A. Koziołkiewicz


<<< nowsze informacje     [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     starsze informacje >>>
© Copyright 2022 Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Projekt i opracowanie: ix.pl