strona główna | ważne informacje | ostatnio dodane | wejście do piko | kontakt
baza szkół i placówek oświatowych

kalendarium kuratora

oferty pracy dla nauczycieli

konkursy przedmiotowe kuratora

przykłady dobrych praktyw w szkole

Reforma edukacji

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Innowacje w edukacji

Podnoszenie jakości pracy szkół

Uczeń niepełnosprawny w szkole

Wspieranie rozwoju dzicka młodszego

Szkolnictwo Zawodowe

BIP biuletyn informacji publicznej

www.edupolis.pl
informacje ogólne  Jesteś w dziale informacje ogólne » Aktualności » Ostatnio dodane (30 dni)

informacje ogólne Finał IV edycji Programu mPotęga - granty przyznane
Fundacja mBanku już od czterech lat koncentruje swoje wysiłki na wspieraniu nauki matematyki, oferując pasjonatom tej dziedziny różne formy wsparcia. Program grantowy Fundacji mBanku "mPotęga" nabiera rozpędu z każdą edycją. Co roku wzrasta liczba dofinansowanych wniosków. W tegorocznej czwartej edycji wsparcie otrzymają aż 262 projekty z całej Polski. Łączna kwota dofinansowania sięgnie prawie 1,5 mln zł.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2017-06-23 08:30 / 7350    K. Mikulski

dla dyrektorów i samorządów Konkursu "Kujawsko-Pomorski Lider Edukacji"
Coroczne marszałkowskie nagrody dla najlepszych nauczycieli są od 2016 roku przyznawane w nowej, prestiżowej formule, podkreślającej rangę tego zawodu i wagę związanych z nim zadań. Zarząd Województwa opracował nową formułę promowania najlepszych nauczycieli z regionu w postaci Konkursu "Kujawsko-Pomorski Lider Edukacji".
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 2 2017-06-23 08:28 / 7354    M. Bazelak

informacje ogólne Olimpiada Wiedzy o Prawie
Celem olimpiady jest upowszechnianie wśród młodzieży wiedzy i poszanowanie dla prawa.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2017-06-23 08:25 / 7357    E. Balana-Mroczkowska

dla dyrektorów i samorządów Projekt „Akademia Wiedzy Koniecznej- nowe oblicze szkoły jako lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji” (LOWE)
Studium Nauk Humanistycznych i Społecznych Politechniki Wrocławskiej we współpracy ze Stowarzyszeniem Aktywności Obywatelskiej „Carpe Diem” realizuje projekt „Akademia Wiedzy Koniecznej- nowe oblicze szkoły jako lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji”
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2017-06-23 08:24 / 7358    E. Balana-Mroczkowska

dla dyrektorów i samorządów List Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017
Szanowni Nauczyciele i Dyrektorzy Drodzy Uczniowie i Drodzy Rodzice, za nami kolejny rok solidnej, ciężkiej pracy, realizacji planów, ale także nowych wyzwań, związanych między innymi z wprowadzaniem reformy edukacji. Koniec roku szkolnego jest dla mnie okazją, by wszystkim Państwu podziękować.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 1 liczba załączników 0 2017-06-23 08:02 / 7359    M. Bazelak

informacje ogólne Informacja dotycząca pracy Kuratorium ważna informacja
Informujemy, że w piątek 16 czerwca 2017 r. Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz delegatury w Toruniu i Włocławku będą nieczynne. Jednocześnie informujemy, że Urząd będzie pracował w sobotę, 24 czerwca 2017 r.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2017-06-23 07:46 / 7338    M. Bazelak

dla dyrektorów i samorządów List Rzecznika Praw Dziecka z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017
Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie szukam wakacyjnych liderów. Nie muszą być najwięksi i najsilniejsi, dobrego lidera cechuje przede wszystkim mądrość i odpowiedzialność za członków grupy. Lider, to ktoś kto wstawi się za słabszym, zareaguje na krzywdę innych, dostrzeże niebezpieczeństwo, powie „nie” zbędnemu ryzyku. Czy są wśród Was tacy? Nie mam wątpliwości, że tak!
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 1 liczba załączników 1 2017-06-22 08:02 / 7353    M. Bazelak

informacje ogólne Konkurs "DAJESZ SMARTFON’A DAJ MAPĘ” 2017
Organizatorem konkursu „DAJESZ SMARTFON’A DAJ MAPĘ” jest Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty. Konkurs został objęty patronatem medialnym przez Telewizję Polską S.A. Oddział w Bydgoszczy. Konkurs skierowany jest do dwu lub trzy osobowych zespołów, w skład których może wejść uczeń szkoły podstawowej, gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej wraz z rodzicami/prawnymi opiekunami. Główne cele konkursu to: zwiększenie bezpieczeństwa korzystania z narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnych, pokazanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu, wzmocnienie więzi rodzic-dziecko, a także przekazanie uczniom zasad bezpiecznego korzystania ze smartfonów.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 5 2017-06-21 15:33 / 7345    K. Zaremba

dla nauczycieli Zaproszenie do Szkoły Dialogu –warsztaty dla młodzieży polskiej na temat historii i kultury żydowskiej
Forum Dialogu, ul. Krakowskie Przedmieście 6, w Warszawie, zaprasza uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych do uczestnictwa w warsztatach, organizowanych w semestrze jesiennym br. Celem programu jest, m.in. poszerzenie wiedzy na temat wielowiekowej obecności Żydów w Polsce, wzbogacenie wiedzy na temat wkładu w rozwój społeczny, gospodarczy, kulturalny, przełamywanie barier na temat stereotypów funkcjonujących w przestrzeni publicznej. Program składa się z cyklu czterech warsztatów, w skład których wchodzą również wycieczki i zajęcia terenowe. Zgłoszenia i szczegóły: p. Julia Machnowska, tel. 22 551 50 26, e-mail: forum@dialog.org.pl.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2017-06-21 12:29 / 7344    D. Szymańska-Al Samarrai

dla nauczycieli „Chopin też był nauczycielem” – zaproszenie do konkursu dla nauczycieli muzyki
Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie, ul. Tamka 43, organizuje konkurs dla nauczycieli muzyki na najlepszą lekcję o muzyce poważnej, pn. „Chopin też był nauczycielem”. Konkurs skierowany jest do nauczycieli muzyki w szkołach podstawowych. Celem przedsięwzięcia jest, m.in. poszerzenie wiedzy o twórczości Fryderyka Chopina, rozbudzenie zainteresowania muzyką poważną, poszerzenie liczby metod za pomocą, których zajęcia z muzyki można prowadzić uwzględniając kontekst kulturowo-historyczny. Scenariusz powinien zawierać element wykorzystania fragmentu utworu muzycznego, z uwzględnieniem mazurków, nokturnów. W scenariuszu należy uwzględnić, że w końcowym etapie zajęć uczniowie potrafią rozpoznać utwór i omówić jego cechy charakterystyczne. Według tak przygotowanego scenariusza należy zajęcia przeprowadzić, a całość sfilmować. Całość przedsięwzięcia ma się zakończyć konferencją, która zaplanowana jest na 8-9 grudnia 2017 r. Zgłoszenia do 15 października 2017 r.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2017-06-21 12:26 / 7347    D. Szymańska-Al Samarrai


<<< nowsze informacje     [1]  2  3  4  5  6  7     starsze informacje >>>
© Copyright 2017 Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Projekt i opracowanie: ix.pl