strona główna | ważne informacje | ostatnio dodane | wejście do piko | kontakt




Wizytatorzy - koordynatorzy

Dobry Start

baza szkół i placówek oświatowych

kalendarium kuratora

oferty pracy dla nauczycieli

konkursy przedmiotowe kuratora

przykłady dobrych praktyw w szkole

Niepodległa

Lekcja historii.

Reforma edukacji

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Innowacje w edukacji

Podnoszenie jakości pracy szkół

Uczeń niepełnosprawny w szkole

Wspieranie rozwoju dzicka młodszego

Szkolnictwo Zawodowe

RODO

BIP biuletyn informacji publicznej

www.edupolis.pl
informacje ogólne  Jesteś w dziale informacje ogólne » Cyfrowa szkoła » aktualne wiadomości

informacje ogólne III Ogólnopolski Konkurs Programistyczny Hackathon Hack Heroes
III Ogólnopolski Konkurs Programistyczny Hackathon Hack Heroes organizowany przez Fundację Media 3.0 pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji w ramach tegorocznego Tygodnia Kodowania. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich. Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny. Na zwycięzców czeka pula nagród o łącznej wartości 10000 zł. Doceniając wkład nauczycieli w przygotowanie uczniów w tej edycji organizatorzy przewidzieli również nagrodę dla nauczyciela, prowadzącego zwycięski zespół.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2018-09-28 12:36 / 8331    K. Mikulski

informacje ogólne Bezpłatne dwudniowe warsztaty z zakresu edukacji medialnej i cyfrowej
Fundacja Nowoczesna Polska oraz Collegium Civitas zapraszają uczniów i uczennice szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w bezpłatnych dwudniowych warsztatach z zakresu edukacji medialnej i cyfrowej. Celem warsztatów jest rozwój kompetencji młodzieży w zakresie komunikowania się, współpracy, myślenia krytycznego i kreatywnego rozwiązywania problemów oraz działania innowacyjnego. Udział w nich pozwoli również chętnym uczniom i uczennicom przygotować się do udziału w Olimpiadzie Cyfrowej, prowadzonej przez fundację Nowoczesna Polska.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2018-06-19 08:52 / 8188    K. Mikulski

informacje ogólne Zaprogramuj przyszłość - rekrutacja trwa! ważna informacja
Fundacja Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania zapraszają do projektu edukatorów, czyli pracowników publicznych ośrodków doskonalenia nauczycieli, bibliotek oraz centrum kultury. "Zaprogramuj Przyszłość" to 9 projektów regionalnych, realizowanych ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa w ramach działania 3.2 "Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej".
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2018-01-26 15:03 / 7867    K. Mikulski

informacje ogólne Podsumowanie programu MEN Pilotaż programowania oraz kampanii Programowanie z eTwinning
Wręczenie nagród autorom najciekawszych inicjatyw w pilotażu programowania, inspirujący panel z uczestnikami kampanii Programowanie z eTwinning i fascynujące warsztaty, gdzie uczono programować i kodować nie tylko z użyciem komputera - to część atrakcji, w której wzięli udział uczestnicy warszawskiej konferencji podsumowującej Pilotaż programowania Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz kampanii programu eTwinning, która odbyła się w dniach 28-29 września br. w Hotelu Mercure w Warszawie.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 4 liczba załączników 0 2017-10-13 12:00 / 7538    K. Mikulski

informacje ogólne Cybernauci - bądź bezpieczny w sieci
Od września 2016 roku fundacja Nowoczesna Polska w polskich szkołach realizuje bezpłatne warsztaty z zakresu bezpiecznego korzystania z internetu, cyberprzestrzeni i reagowania na zagrożenia w ramach projektu "Cybernauci - bądź bezpieczny w sieci". Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 2 2017-05-25 15:24 / 7287    K. Mikulski

informacje ogólne Nowy projekt edukacyjny - Laboratorium Bezpiecznego Internetu T-mobile
Jest to projekt Fundacji Digital University realizowany wraz z T-mobile Polska. Ma on na celu uświadamianie uczniom szkół podstawowych, jak nieograniczone są możliwości Internetu. Jest to ogromne źródło wiedzy, dzięki któremu można się uczyć, poszerzać swoje horyzonty czy dzielić pasje. Naszym obowiązkiem jest wykształcić w młodych ludziach pożądane postawy i nauczyć, jak bezpiecznie z niego korzystać. Honorowym patronem akcji jest Ministerstwo Cyfryzacji.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 2 2017-05-19 08:34 / 7262    K. Mikulski

informacje ogólne "Cybernauci - kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci"
W związku z realizacją projektu "Cybernauci - kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci" zostaje ogłoszony drugi nabór na Trenerów i Trenerki. Do udziału w Projekcie są zaproszone osoby z doświadczeniem w pracy warsztatowej z co najmniej jedną z grup docelowych oraz w działaniach z zakresu bezpieczeństwa w internecie lub korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych. Wybrane osoby wezmą udział w szkoleniu, a następnie jako Emisariusze Bezpiecznego Internetu będą prowadzić warsztaty w szkołach dla uczniów i uczennic, rodziców oraz nauczycieli według przygotowanych scenariuszy. Realizacja warsztatów w szkołach rozpoczęła się we wrześniu 2016 r. i potrwa do grudnia 2018 r.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2017-04-26 15:19 / 7219    K. Mikulski

informacje ogólne Wojewódzka konferencja "Wspomaganie szkół w procesie nauczania programowania"
Dnia 15 września 2016 r. odbyła się konferencja "Wspomaganie szkół w procesie nauczania programowania", której celem było wykorzystanie wybranych narzędzi Technologii Informacyjno-Komunikacyjnej w procesie nauczania programowania w edukacji formalnej. Adresatami konferencji byli dyrektorzy i nauczyciele szkół przystępujących do "Pilotażowego wdrażania programowania w edukacji formalnej w oparciu o innowacje pedagogiczne w szkołach". Konferencja odbyła się w auli Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 6 liczba załączników 0 2016-09-29 11:21 / 6608    K. Mikulski

informacje ogólne Projekt "Cyfrowobezpieczni.pl"
Stowarzyszenie "Miasta w Internecie" [SMWI] we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej realizuje projekt Cyfrowobezpieczni.pl [http://www.cyfrowobezpieczni.pl/], który służyć ma upowszechnieniu działań na rzecz bezpieczeństwa cyfrowego polskich szkół oraz przeciwdziałać cyberzagrożeniom uczniów.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 2 2016-04-20 10:21 / 6327    K. Mikulski

informacje ogólne CYFROWA EDUKACJA - konferencja w regionie dla dyrektorów szkół
Kuratorium oświaty w Bydgoszczy wraz z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie zaprasza dyrektorów na konferencję pt.: "CYFROWA EDUKACJA".
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 2 2016-02-03 19:09 / 6095    K. Mikulski


<<< nowsze informacje     [1]  2     starsze informacje >>>




© Copyright 2018 Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Projekt i opracowanie: ix.pl