strona główna | ważne informacje | ostatnio dodane | wejście do piko | kontakt




Dobry Start

baza szkół i placówek oświatowych

kalendarium kuratora

oferty pracy dla nauczycieli

konkursy przedmiotowe kuratora

przykłady dobrych praktyw w szkole

Niepodległa

Lekcja historii.

Reforma edukacji

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Innowacje w edukacji

Podnoszenie jakości pracy szkół

Uczeń niepełnosprawny w szkole

Wspieranie rozwoju dzicka młodszego

Szkolnictwo Zawodowe

RODO

BIP biuletyn informacji publicznej

www.edupolis.pl
informacje ogólne  Jesteś w dziale informacje ogólne » Aktualności » Ostatnio dodane (30 dni)

2018-04-13 11:16 / 8084   M. Piechocka informacje ogólne
Uroczysta gala laureatów konkursów przedmiotowych dla gimnazjalistów - Toruń

W auli Szkoły Podstawowej nr 14 w Toruniu 10 kwietnia 2018 r. odbyła się uroczysta gala laureatów konkursów przedmiotowych organizowanych w roku szkolnym 2017/2018 przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty dla uczniów dotychczasowych gimnazjów oraz klas dotychczasowych gimnazjów prowadzonych w szkołach innego typu z rejonu toruńskiego.

 

W bieżącym roku szkolnym w województwie kujawsko-pomorskim uczniowie zdobyli 432 tytuły laureatów, w tym w rejonie toruńskim 205 tytułów laureatów. 

W spotkaniu udział wzięli dyrektorzy szkół, laureaci, ich opiekunowie oraz rodzice laureatów. W trakcie uroczystości zostały wręczone puchary i listy gratulacyjne dyrektorom szkół z największą liczbą laureatów i finalistów konkursów. Wyróżnione szkoły to:

  1. Gimnazjum Akademickim w Toruniu - tytuł finalisty uzyskało 66 uczniów, natomiast tytuł laureata – 91 uczniów.
  2. Gimnazjum nr 11 im. prof. Stefana Banacha w Toruniu - tytuł finalisty uzyskało
    28 uczniów, natomiast tytuł laureata – 21 uczniów.
  3. IV Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Toruniu z klasami dotychczasowego Gimnazjum Dwujęzycznego nr 4 w Toruniu - tytuł finalisty uzyskało 12 uczniów, natomiast tytuł laureata – 16 uczniów.
  4. Gimnazjum Stowarzyszenia Edukacja w Toruniu - tytuł finalisty uzyskało 6 uczniów, natomiast tytuł laureata – 14 uczniów.

 

Wśród uczestników konkursów przedmiotowych znaleźli się uczniowie, którzy zostali laureatami równocześnie trzech bądź czterech konkursów.  Poza zaświadczeniami oraz pamiątkowymi statuetkami laureaci otrzymali z rąk pana Marka Gralika - Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty nagrody książkowe. Oto lista laureatów w czterech i trzech konkursach:

  1. Jagoda Bobińska -  uczennica Gimnazjum Akademickiego w Toruniu, laureatka konkursu z języka niemieckiego, języka angielskiego, fizyki i matematyki;
  2. Arkadiusz Bielak - uczeń Gimnazjum Akademickiego w Toruniu, laureat konkursu
    z matematyki, języka polskiego i języka angielskiego;
  3. Tymoteusz Kwieciński – uczeń Gimnazjum Akademickiego w Toruniu, laureat konkursu z chemii, matematyki i fizyki;
  4. Julia Ostaszyk – uczennica Gimnazjum Akademickiego w Toruniu, laureatka konkursu z języka polskiego, języka angielskiego i języka hiszpańskiego;
  5. Kajetan Piotr Rożej - uczeń Gimnazjum Akademickiego w Toruniu, laureat konkursu z chemii, geografii i fizyki;
  6. Marcin Krzysztof Welter – uczeń Gimnazjum nr 1 im. Księdza Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Wąbrzeźnie, laureat konkursu z chemii, matematyki i fizyki.

Uhonorowani zostali również nauczyciele, którzy przygotowywali uczniów, opiekunowie
5 i więcej laureatów:

  1. Pan Adam Makowski z Gimnazjum Akademickiego w Toruniu - opiekun
    14 laureatów konkursu przedmiotowego z matematyki;
  2. Pan Maciej Wiśniewski z Gimnazjum Akademickiego w Toruniu – opiekun
    14 laureatów konkursu przedmiotowego z fizyki;
  3. Pani Anna Rygielska z Gimnazjum Akademickiego w Toruniu - opiekun
    13 laureatów konkursu przedmiotowego z chemii;
  4. Pani Agnieszka Chabros z Gimnazjum Akademickiego w Toruniu - opiekun
    6 laureatów konkursu przedmiotowego z języka hiszpańskiego;
  5. Pan Janusz Iwański z Liceum Ogólnokształcącego im. Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Dobrzejewicach – opiekun 6 laureatów z chemii;
  6. Pani Agnieszka Rybacka z IV Liceum ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki
    w Toruniu – opiekun 6 laureatów konkursu przedmiotowego z języka francuskiego;
  7. Pan Łukasz Ściesiński z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki
    w Toruniu – opiekun 6 laureatów konkursu przedmiotowego z języka francuskiego;
  8. Pani Monika Zalewska z Gimnazjum Akademickiego w Toruniu – opiekun
    6 laureatów konkursu przedmiotowego z języka angielskiego;
  9. Pani Malwina Zegarra z Gimnazjum Akademickiego w Toruniu – opiekun 6 laureatów konkursu przedmiotowego z języka hiszpańskiego;
  10. Pani Anna Toruńska z Gimnazjum nr 11 im. prof. Stefana Banach w Toruniu - opiekun 5 laureatów konkursu przedmiotowego z matematyki.

 

Uroczystość swoi występem uświetniła Oliwia Pytlarska uczennica klasy trzeciej gimnazjalnej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II z Oddziałami Dwujęzycznymi w Toruniu, przygotowana przez panią Darię Tomaszuk – nauczyciela muzyki w tej szkole.





© Copyright 2018 Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Projekt i opracowanie: ix.pl